دفتر تجارت الکترونیک ولقان دفتر تجارت الکترونیک ولقان .

دفتر تجارت الکترونیک ولقان

" بیت کوین " و " قیمت بیت کوین " و " استخراج بیت کوین با گوشی "

در این مقاله قصد داریم تا شما کاربران عزیز را با " بیت کوین " و " قیمت بیت کوین " و " استخراج بیت کوین با گوشی " آشنا کنیم. با سایت زوم ارز تا پایان این مقاله همراه باشید.
ابتدا می خواهیم شما را با مفاهیم پایه ای بیت کوین آشنا و سپس به اصل ماجرا که قیمت بیت کوین و استخراج بیت کوین با گوشی است برویم.

همانطور که می دانید بیت کوین یک ارز دیجیتال است. ارز های دیجیتال دارای یک قیمت متغیر می باشند که با توجه به خرید و فروش آنها، قیمت گاهی کاهش و گاهی افزایش پیدا می کند. بیت کوین وجود فیزیکی ندارد، یعنی آن را نمی توان در دست مثل جا به جایی پول معامله کرد. بیت کوین را فقط می توان در بستر اینترنت معامله کرد. البته نا گفته نماند که بیت کوین را به صورتی حضوری می توان معامله کرد اما باز همانم در بستر اینترنت می باشد.
اگر علاقه مند به حوزه ارز های دیجیتال باشید، می توانید به راحتی متوجه گفته هایمان شوید. شاید برای شما این سوال پیش بیایید زمانی که قصد خریداری ارز دیجیتال بیت کوین را داریم، در کجا میتوانیم از قیمت بیت کوین و یا اینکه بعد از خرید آن را در کجا می توانیم ذخیره کنیم؟
شما قبل از خرید باید به قیمت، خرید و فروش بیت کوین توجه کنید. بیت کوین هم مانند دیگر ارز ها و یا مانند پول های رایج جهان یک قیمت خرید و یک قیمت فروش به همراه درصدی مالیات دارند. زمانی که ما قصد فروش رمز ارز و یا پول داشته باشیم، نسبت به قیمت آن روز یک مقدار پایین تر باید آن را به کسی که قرار است از ما خرید کند ( صرافی، سایت های معاملاتی و.... ) بفروشیم. اما اگر قرار باشد ما از جایی بیت کوین و یا رمز ارز های دیگر خرید کنیم قیمت خرید ما از قیمت خرید صرافی و یا سایت های معاملاتی بالاتر می باشد.
قیمت بیت کوین در تمامی ماه ها، هفته ها، روزها، ساعت ها، دقیقه ها و ثانیه های شبانه روز در حال تغیر است. بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است، به دست هیچ دولت و یا فردی اداره نمی شود که قرار باشد برای آن یک قیمت ثابت در نظر گرفت. آنچه قیمت بیت کوین را متغیر کرده است، درصد خرید و فروش بیت کوین می باشد.
قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله مورخ 10 / 12 / 1398 برابر با 8.755.68 دلار آمریکا است. اگر بخواهیم این مقدار مبلغ را به تومان واحد پول کشور خودمان ( ایران ) تبدیل کنیم، با دلار 15.100 تومان چیزی حدود به 132.210.768 میلیون تومان می شود. هر چه مقدار دلار افزایش داشته باشد قیمت بیت کوین هم در کشور ایران افزایش پیدا می کند و هر چقد کاهش داشته باشد قیمت بیت کوین کاهش پیدا می کند.
پیش بینی قیمت بیت کوین توسط سرمایه گذاران ارز دیجیتال بیت کوین
شاید شما که قصد سرمایه گذاری در رمز ارز بیت کوین را دارید. تردید داشته باشید که قیمت بیت کوین در آینده قرار است چقدر شود و یا اینکه میخواهید بدانید در آینده برای بیت کوین قرار است چه اتفاقی بیفتد.
قطعا این را می دانید هیچ چیز که قرار است در آینده اتفاق بیفتد مشخص نیست، نمی توان تصمیمات درستی گرفت. تمام این ها به عملکرد در این بازار بستگی دارد اما با این حال در ادامه به نظرات چند شخص مهم سرمایه گذار و همچنین تحلیل گر این بازار پرداخته ایم با ما همراه باشید.

پیش بینی قیمت بیت کوین از نظرعلی میزانی اسکوئی (Ali MizaniOskui)
پیش بینی قیت بیت کوین آقای علی میزائی اسکوئی بر این است که، قیمت بیت کوین تا اواخر سال 2021 بین 200 الی 300 هزار دلار می رسد. تقریبا با فاصله اعلام شده توسط آقای میزائی در زمان نگارش این مقاله یک سال نیم دیگر فاصله داریم. باید صبر کرد تا ببینم قرار است تا آن سال چه اتفاقی در بازار جهانی ارز دیجیتال بیفتد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر جک دورسی (Jack Dorsey)
آقای جک دورسی، مالک کمپانی تویتر می باشد. زمانی که از اون پرسیدند که آینده بیت کوین را چگونه پیش بینی می کنید در جواب گفت: من بر این معتقد هستم که در آینده بیت کوین یک ارز دیجیتال رایج در بستر اینترنت به حساب می آید.  
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر جان پفر (John Pfeffer)
جان پفر، یک سرمایه گذار و همچنین کارآفرین و تحلیل گر می باشد. زمانی که از اون پرسیدند که در آینده قیمت بیت کوین قرار است چه مقدار شود، اینگونه پاسخ داد که : اعتقاد دارم قیمت بیت کوین در آینده به 700 هزار دلار می رسد! جان پفر، در زمان مصاحبه، زمانی را برای محقق شدن این گفته اش در نظر نداشت.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر سم داکتر (Sam Doctor)
مصاحبه ای که در گذشته با سم داکتر شده بود، او بر این اعتقاد داشت که تا پایان سال 2019 قیمت بیت کوین به 36 هزار دلار می رسد.! اکنون سال 2019 تمام و وارد سال 2020 شده ایم اما بیت کوین از زمان خلقت خود تا به کنون همچنین قیمتی نداشته است. سم داکتر فردی است که تحصیلات تخصصی اش در حوزه مالی می باشد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر مکس کایزر (Max Keiser)
آقای مکس کایزر شخصی است که خودش بیت کوین دارد. زمانی که ار اون پرسیدند او دو پیش بینی کوتاه مدت و مبلند مذت بیان نمود. در پیش بینی کوتاه مدت اون قیمت بیت کوین به 28 هزار دلار و پیش بینی بلند مدت او قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار می رسد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر سانی سینگ (Sonny Singh)
آقای سانی سینگ هم مانند سم داکتر زمان اتفاق افتادن پیش بینی اش را در سال 2019 اعلام کرده بود اما همانطور که گفتیم اکنون در اوایل سال 2020 هستیم و بیت کوین هیچگونه رشد قیمتی بالایی نداشته است. پیش بینی آقای سانی سینگ اینگونه بود که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2019 به 15 الی 20 هزار دلار می رسد.
شواهد بر این حکم می کند که تا حدودی این نظریه درست است یعنی قطعا بیت کوین حداقل در فاصله نه چندان دور به کانال 16 هزار دلار می رسد، دقیق نمی توان برای این موضوع زمانی اعلام نمود.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر جیمسون لوپ (Jameson Lopp)
شاید آقای جیمسون لوپ را بشناسید و یا اسمش برایتان آشنا باشد. لوپ رهبر کیف پول Casa است. پیش بینی او به شکلی است که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2020 به 250 هزار دلار می رسد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر مایک نووگراتز (Mike Novogratz)
یکی از سرمایه گذاران معروف آقای مایک نووگراتز می باشد. اگر شناخت کافی نسبت به سرمایه گذاران خارجی داشته باشید قطعا مایک را می شناسید. مایک هم مانند سانی سینک و سم داکتر پیش بینی دقیقی نداشت. مایک در مصاحبه اش گفته بود که بیت کوین تا تا پایان سال 2019 به 20 هزار دلار خواهد رسید. اما در حال حاظر در اوایل سایل 2020 هستیم و قیمت بین کوین تقریبا بر روی کانال 9هزار دلار می باشد.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر کنث روگوف (Kenneth Rogoff)
آقای کنث روگوف از مخالفان سرسخت بیت کوین می باشد، او جز اساتید دانشگاه هاروارد است. اون می گوید که بیت کوین به زودی روند نذولی و همچنین کاهش قیمتی شدیدی خواهد داشت.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر تیم دراپر (Tim Draper)
آقای تیم دراپر، از خالقان بنیانگذار دانشگاه دراپر می باشد. اون جزئ سرمایه گذاران برتر آمریکایی می باشد. افرادی که سرمایه گذاران آمریکایی را بشناسند قطعا با این فرد آشنایی نسبی دارند. این شخص می گوید که بیت کوین در سال 2022 به کانال 250 هزار دلار می رسد. باید تقریبا تا دوسال دیگر صبر کنیم تا ببینیم که آیا پیش بینی آقای تیم دراپر درست است یا خیر.
پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر توماس‌لی (Thomas Lee)
توماس لی از بنیانگذاران شرکت Fundstart Global می باشد. آقای توماس لی خودش جزء سرمایه گذاران بیت کوین است. ایشان می گویند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2022 به 125 هزار دلار می رسد. مانند نظریه باقی تحلیل کنندگان باید منتظر باشیم تا ببینیم کدام نظریه تحقق می یابد.

پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر جان مکافی (John McAfee)
آقای مکافی که خودش برنامه نویس و همچنین بنیانگذار آنتی ویروس مکافی است، درباره قیمت آینده بیت کوین یک پیش بینی عجیب کرده است. اون می گوید که بیت کوین در آینده نزدیک به قیمت 1 میلیون دلار می رسد!!!

پیش بینی قیمت بیت کوین از نظر بابی لی (Bobby Lee)
پیش بینی قیمت بین کوین آقای بابی لی مانند آقای مکافی این است که قیمت بیت کوین در آینده ای نزدیگه به 1 میلیون دلار خواهد رسید. ا شاید این حرف ها و پیش بینی ها برایتان تعجب آور باشد اما با صبر کردن باید منتظر بمانیم تا ببینم این پیش بینی ها در زمان خودمان اتفاق خواهد افتاد و یا در زمان نوادگانمان.
در این قسمت از مقاله آشنا شدیم که افراد مشهور و همچنین سرمایه گذاران در کل دنیا چه چیزی را درباره آینده و همچنین قیمت بیت کوین پیش بینی کرده اند.
----------------------------------------------------------------
هزینه های استخراج بیت کوین با گوشی
درست است که هزینه تهیه تجهیزات ماینینگ بالا است، اما این هزینه ها به صرفه است و حداقل بعد از مدت کوتاهی تمام هزینه ها برگرداننده می شود از طریق استخراج. همانطور که گفتیم، استخراج بیت کوین با گوشی ضرر های زیادی به سوی شما تحمیل می کند. از هزینه مصرف برق گرفته تا خرابی قطعات.
شاید با خود بگوئید که هزینه برق دستگاه های ماینینگ، بیشتر از هزینه استخراج بیت کوین با کوشی موبایل که نیست.
بله حرف شما کاملا درست است. اما شما میتوانید با کسب مجوز از اداره صنعت اقدام به استخراج قانونی بیت کوین کنید. این امر سبب می شود تا نرخ برق شما به صورت قانونی محاسبه شود.
شما باید هزینه های گوشی را به صورت جداگانه محاسبه کنید و به دو دلیل اصلا نباید با هزینه های تجهیزان ماینینگ محاسبه کنید.
1. ما باید توجه داشته باشید که این کار صدمه های زیادی به باطری شما وارد میکند. همین امر باعث می شود شما حداقل هفته ای یک بار اقدام به تعویض باطری داشته باشید. اگر بخواهید این عمل را با توان مصرفی برق دستگاه های ماینینگ در نظر بگیرید، هزینه های بالاتری بالاید برای این موضوع در نظر داشته باشید.
2. قطعات دستگاه های ماینینگ به طوری اسمبل می شود که توان پردازشی مشخصی را که تعیین شده است می تواند انجام دهد. گوشی های موبایل هم دقیقا همینطور است، یک توان مصرفی برای پردازش آن ها در نظر گرفته شده است. اگر از توان مصرفی که قرار است برایش کار شود بالاتر رود، قطعا قطعات مختلف دستگاه خراب می شود. همین امر گاهی باعث اعمال هزینه های زیادی می شود. بعضی از اوقات ممکن است این آسیب به طور کلی به دستگاه شما وارد شود برای همین باید به فکر یک گوشی دیگر باشید.
نکته: هدف از نوشتن این قسمت از مقاله تنها روشن نمودن شرایط استخراج بیت کوین با گوشی بود. در کنار برنامه هایی که اقدام به استخراج بیت کوین به صورت مستقیم می کنند، نرم افزار هایی هم وجود دارند که به شما بیت کوین پاداش می دهد. در ادامه با انواع این نرم افزار ها آشنا می شوید اما اگر بخواهیم به عنوان مثال یکی از آنان را بگودیم، نرم افزار الکترنیوم " Electroneum " است . این نرم افزار بر پایه ارز دیجیتال الکترنیوم توسعه داده شده است. شما با استفاده از این نرم افزار به عنوان پاداش می توانید بیت کوین دریافت کنید، هرگز از طریق این برنامه به طور مستقیم بیت کوین دریافت نمی کنید.
در کنار این نرم افزار گاهی بازی هایی هم وجود دارند که از طریق فعالیت در بازی به شما بیت کوین پاداش می دهند. می توانید این مقدار بیت کوین را که دریافت می کنید به راحتی در صرافی ها، سایت های عاملاتی و.... بفروشید و کسب در آمد کنید. برای مثال بازی " Storm Play " می باشد. این نرم افزار یک بازی نیست. شما در این اپلیکشن یک بازی دانلود می کنید، بعد از دانلود بازی شما به عنوان پاداش ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم و... می توانید دریافت کنید. کار با این نرم افزار بسیار راحت می باشد، هر کاربری با هر سطحی به راحتی می تواند استفاده نماید.


-------------------------------------------------------------
گذشته بیت کوین
در این قسمت از مقاله می خواهیم نگاهی به گذشته بیت کوین یعنی از زمان پیدایش تا به حال داشته باشیم.
آیا شما آقای ساتوشی ناکاماتو را می شناسید؟
ناکاماتو خالق بیت کوین است. فردی که بیت کوین را در سال 2010 خلق کرد. بیت کوین در ابتدای پیدایشش دارای قیمت بسیار ناچیزی حدود به 0.06 دلار بود. بعد از مدتی بیت کوین شروع به افزایش ارزش کرد و در همان سال تا به قیمت 0.39 دلار رفت.
بیت کوین از زمان خلقتش یعنی از سال 2010 تا به حال روند افزایشی و همچنین کاهشی زیادی داشته است، در خیلی از مواقع زیاد رشد و در خیلی از مواقع زیاد کاهش داشته است.
----------------------------------------------------------------
افراد زیادی هستند که اکنون علاقه مند به استخراج بیت کوین می باشند. اما به علت گرانی تجهیزات ماینینگ، افراد کمی توانایی خریداری دارند.
حال بعضی از افراد برای این کار راه های زیادی به ذهنشان خطور می کند از جمله استخراج بیت کوین با گوشی!
شما می توانید بیت کوین را از روش های ذیل استخراج کنید:
1. از طریق کامپیوتر
2. از طریق سایت های آنلاین
3. از طریق نرم افزار ها
4. از طریق گوشی های موبایل
استخراج بیت کوین از طریق کامپیوتر دور از ذهن نمی باشد. اما به صرفه نیست به طور کلی این نوع استخراج سود دهی مناسبی ندارد. در زمان پیدایش بیت کوین، به دلیل کم بودن سختی شبکه، این کار امکان پذیر بود. اما بیت کوین با توجه به اینکه اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است، دیگر این کار سودآور نمی باشد.

----------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2010 میلادی و 1388 شمسی
در 17 می سال 2010 اولین صرافی بیت کوین تاسیس شد:
در آن زمان بیت کوین به قیمت 0.03 رسید، بیت کوین فعالیت اصلی خودش را همزمان با افتتاح رسمی صرافی مختص به خودش یعنی BitcoinMarket شروع کرد.
1. در 22 می سال 2010 اولین معامله بیت کوین صورت گرفت:
اولین معامله بیت کوین در قبال پیتزا صورت گرفت! در سال 2010 شخصی با نام لازلو هانیچ در ازای خرید 2 عدد پیتزا حدود به 10.000 بیت کوین پرداخت نمود. در 22 می سال 2010 قیمت بیت کوین برابر با 0.004 دلار بود.
2. در 11 جولای سال 2010 بیت کوین توسط سایت Slashdot.org معرفی شد:
بعد از معرفی بیت کوین در این سایت خبری، به طور ناگهانی قیمت بیت کوین 10 برابر شد و به قیمت حدودی 0.08 دلار رسید.
3. در 18 جولای 2010 صرافی MTGox راه اندازی شد:
این صرافی به قصد خرید و فروش بیت کوین " ترید " راه اندازی شد که به صورت تمام وقت به فعالیتش ادامه میداد.
4. در 15 آگوست 2010 اولین هاردفورک بیت کوین راه اندازی شد:
یک هکر سو استفاده کننده از یک باگ امنیتی در این شبکه استفاده کرد. با استفاده از این باگ و سواستفاده از نحوه پردازش توانست یک تراکنش فیک را ذخیره کند. توسعه دهندگان بیت کوین به سرعت این باگ را شناسایی کردند و آن را رفع و سپس نسخه اصلاحی آن را به بازار عرضه کردند.
----------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2011 میلادی و 1389 شمسی
1. قیمت بیت کوین در 9 فوریه سال 2011 به یک دلار رسید.
2. راه اندازی صرافی جهت مبادله بیت کوین با سایر ارزهای فیات در تاریخ 27 مارس 2011
3. انتشار مقاله ای در 1 ژوئن سال 2011
4. اولین هک صرافی ام‌تی ‌گاکس در 19 ژوئن سال 2011
5. یک اپیزود سریال " the good wife" مربوط به بیت کوین در سال 19 دسامبر 2011
-------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2012 میلادی یا 1390 شمسی
1. دو صرافی پاکسوم و ترید هیل فعالیت خود را متوقف کردند در تاریخ 11 فوریه 2012
2. بیت کوین در 15 نوامبر سال 2012 توسط وردپرس پذیرفته شد.
3. نصف شدن پاداش بیت کوین در تاریخ 28 نوامبر سال 2012
---------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2013 قمری یا 1391 شمسی
1. هاردفورک در نسخه 0.08 در تاریخ 11 مارس 2013
2. بحران اقتصادی در قبرس در 25 مارس 2013
3. بالا رفتن حجم معاملات در صرافی ام‌تی‌گاکس و از کار افتادن سرورهای این صرافی در تاریخ 10 آوریل 2013
4. باز شدن های درهای چین بر روی بازار بیت کوین در تاریخ 20 نوامبر 2013
5. استفاده از بیت کوین در موسسات مالی چین ممنوع شد در تاریخ 5 دسامبر 2013
---------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2014 قمری یا 1392 شمسی
1. حملات به صرافی های بزرگ در تاریخ 7 فوریه 2014
2. ام‌تی‌گاکس تعطیل شد در تاریخ 24 فوریه 2014
3. سازمان خدمات درآمد داخلی بیت کوین را مشمول مالیات اعلام کرد در تاریخ 26 مارس 2014
4. به مزایده گذاشتن بیت کوین توسط شرکت خدمات مارشال ایالات متحده آمریکا در تاریخ 27 ژوئن 2014
5. شرکت دل بیت کوین را پذیرفت در سال 18 جولای 2014
6. زیرمجموعه‌ی پی‌پل بیت کوین را پذیرفت در تاریخ 8 سپتامبر 2014
7. مایکروسافت بیت کوین را پذیرت در تاریخ 11 دسامبر 2014
-----------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2015 قمری یا 1393 شمسی
1. راه اندازی صرافی کوین بیس در سال 26 ژانویه 2015
2. انتشار سیاست ‌نامه‌ی بیت کوین و ارزهای دیجیتال در نیویورک در تاریخ 3 ژوئن 2015
3. پیشنهاد هاردفورک بیت کوین XT در تاریخ 15 آگوست 2015
4. قانون‌گذاران ایالات متحده بیت کوین را یک کالا اعلام کردند در 18 سپتامبر 2015
5. در اروپا بیت کوین از مالیات بر ارزش افزوده معاف شد در تاریخ 22 اکتبر 2015
6. لوگوی بیت کوین پذیرفته شد در تاریخ 3 نوامبر 2015
7. خبری دیگر درباره هویت ساتوشی ناکامانو در 8 دسامبر 2015
--------------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2016 قمری یا 1394 شمسی
1. توسعه دهنده گوگل بیت کوین را رد کرد در تاریخ 14 ژانویه 2016
2. معرفی اولین پلتفرم خرید و فروش p2p بیت کوین در 4 آوریل 2016
3. ادعای کریت رایت درباره سازنده بیت کوین در تاریخ 2 می 2016
4. نصب پاداش بیت کوین در تاریخ 9 جولای 2016
5. هک صرافی بیتفینکس در تاریخ 2 آگوست 2016
6. دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شد در تاریخ 9 نوامبر 2016
-------------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2017 یا 1395 شمسی
1. برگشت دوباره بیت کوین به 1000 دلار در سال 3 ژانویه 2017
2. عدم پذیرش ETF بیت کوین در تاریخ 10 مارس 2017
3. ژاپن بیت کوین را به صورت قانونی پذیرفت در تاریخ 1 آوریل 2017
4. تولید بیت کوین کش در سال 1 آگوست 2017
5. جمع آوری سرمایه از طریق ICO در چین ممنوع شد در تاریخ 3 سپتامبر 2017
6. هارد فورک بیت کوین گلد در تاریخ 25 اکتبر 2017
-----------------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2018 یا 1396 شمسی
1. صرافی‌های کره جنوبی از لیست کوین مارکت کپ حذف شد در تاریخ 8 ژانویه 2018
2. 80درصد از استخراج بیت کوین انجام شد در تاریخ 13 ژانویه 2018
3. تبلیغات در فیس بوک درباره رمزنگاری ممنوع شد در تاریخ 30 ژانویه 2018
4. صرافی‌های ارز دیجیتال آمریکا به دستور SEC باید ثبت قانونی شوند در تاریخ 7 مارس 2018
5. تبلیغات ارزهای دیجیتال در گوگل ممنوع شد در تاریخ 7 مارس 2018
6. هک شدن صرافی کوین‌ریل در تاریخ 10 ژوئن 2018
7. بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، بیت کوین ر رد کرد در تاریخ 26 جولای 2018
8. 10 سالگی بیت کوین در تاریخ 31 اکتبر 2018
9. هاردفورک بیت کوین کش در 15 نوامبر 2018
10. سختی شبکه بیت کوین کاهش یافت در تاریخ 3 دسامبر 2018
-------------------------------------------------------------------
عوامل موثر بر روی قیمت بیت کوین در سال 2019
1. خبر راه اندازی پلتفرم بکت در تاریخ 9 فوریه 2019
2. فیدلیتی، خرید‌و فروش بیت کوین را در پلتفرم خود راه‌اندازی می‌کند در تاریخ 6 می 2019
3. هک صرافی بایننس در تاریخ 7 می 2019
4. امکان ارسال بیت کوین روی واتس آپ در تاریخ 19 ی 2019
5. سامسونگ بیت کوین را به فروشگاه غیر متمرکر خود اضافه کرد در تاریخ 14 آگوست 2019
6. گوشی جدید HTC با قابلیت اجرای فول نود بیت کوین عرضه شد در تاریخ 20 اکتبر 2019
------------------------------------------------------------------
استخراج بیت کوین با گوشی
اگر به این فکر افتاده اید که با استفاده از گوشی موبایل خود بیت کوین استخراج کنید و تصمیم قطعی گرفته اید، باید به شما اعلام کنیم که همانطور در پیش تر برایتان آوردیم استخراج از طریق گوشی هم مانند استخراج از طریق کامپیوتر سود آور نمی باشد. تنها دلیل آن هم سختی شبکه می باشد.
امروزه به دلیل اینکه ارز دیجیتال بیت کوین طرفداران زیادی به خود اختصاص داده است، عمل استخراج بیت کوین خواهان زیادی دارد. همین امر باعث می شود تا سختی شبکه بیشتر شود، هر چه تعداد کاربران شبکه برای استخراج بیشتر شود عملا استخراج بیت کوین سخت تر می شود.
حالا اگر شما بخواهید با گوشی و یا کامپیوتر به جنگ سختی شبکه بروید، کار سخت می شود. دستگاه های ماینر از قدرت پردازشی بالایی استفاده می کنند، شما می توانید تا تجهیز کردن سیستم خانگی خود و یا گوشی خود اقدام به استرخاج از طریق آنها کنید.
در این قسمت قرار است به شما بگوئیم که چگونه می توان از طریق گوشی رمز ارز بیت کوین استخراج کرد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

-----------------------------------

عوامل موثر در قیمت بیت کوین در ایران
در کشور ایران دلایل مختلفی می تواند بر روی قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد، اما اصلی ترین دلایل آن به شرح ذیل می باشد:
1. قیمت جهانی و حال حاضر بیت کوین
2. نوسانات قیمت دلار
در چند سال اخیر، قیمت دلار در کشور عزیزمان ایران، با نوسانات زیادی رو به رو است. اخیرا به دلیل شرایط بدی که در سطح بین الملل اتفاق افتاده است قیمت دلار به بیش از حد خود رسیده است. حال این قیمت بر روی بازار بیت کوین در ایران تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.
برای اینکه از قیمت حال حاضر بیت کوین به پول رایج کشورمان با خبر شوید کافیست، قیمت بیت کوین را به صورت زنده از یک سایت مشاهده کنید و سپس با قیمت دلار فعلی ضرب کنید. تنها با انجام همین ضرب ساده موفق می شوید تا مقدار بیت کوین را به پول کشورمان بسنجید. به عنوان مثال :
در مان نگارش این مقاله مورخ 10 / 12 / 1398 قیمت زنده بیت کوین 8.755.68 هزار دلار و همچنین قیمت دلار نیز در این تاریخ برابر با 15.100 تومان است. حال باید این دو رقم را در هم ضرب کنیم تا به نتیجه برسیم.
MUL: 8.755.68 * 15.100 = 132.210.768 میلیون تومان
-------------------------------------------------------
5 دلیلی که باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود:
عرضه محدود ، نوسان تقاضا
توجه رسانه ها
جامعه رمزنگاری
نوآوری های فن آوری
قوانین و مقررات دولتی
-------------------------------------------------------
برای اینکه بتوانید با گوشی موبایل خود بیت کوین استخراج کنید. نیاز دارید به: 1. گوشی موبایل 2. اینترنت .
1. ابتدا یکی از نرم افزار های استخراج بیت کوین با گوشی را دانلود کنید.
2. نرم افزار را نصب کرده و در آن ثبت نام کنید.
3. حال طبق قوانین برنامه اقدام به استخراج بیت کوین کنید.
در ادامه تعدادی از نرم افزار هایی که می توانید با استفاده از آن ارز دیجیتال بیت کوین استخراج کنید را برایتان آورده ایم. با ما همراه باشید.
شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه می توانید نرم افزار های استخراج بیت کوین را دانلود کنید. احتمالا قبل از ایجاد این سوال در ذهن شما، سری به فروشگاه های دانلود برنامه زده باشید. با یک جستجوی ساده در فروشگاه های دانلود برنامه متوجه خواهید شد که هیچگونه نرم افزاری برای استخراج بیت کوین در آن ها وجود ندارد. فروشگاه گوگل پلی تنها فروشگاه مرجع نرم افزارای اندروید که به صورتی جهانی در حال فعالیت می باشد، هیچگونه نرم افزاری بابت استخراج بیت کوین ندارد.
توجه1: نرم افزار های استخراج بیت کوین با گوشی برای اندروید وجود دارد، فروشگاه گوگل پلی اخیرا تمامی این نوع نرم افزار هارا از دسترس کاربران برای دانلود خارج کرده است.
توجه2: متاسفانه نرم افزار های استخراج بیت کوین، برای آیفون هنوز طراحی نشده است. تنها فقط چند بازی و برنامه است که به عنوان پاداش به شما مقدار کمی بیت کوین می دهد، آن هم به علت مناسب نبودن به شما پیشنهاد نخواهیم کرد.
معرفی نرم افزار های استخراج بیت کوین با گوشی :
1. نرم افزار اندرویدی " Crypto Miner " :
این نرم افزار از الگوریتم " X11 " پشتیبانی می کند. شما می توانید هر رمز ارزی که از این الگوریتم پشتیبانی می کند را با استفاده از گوشی موبایل استخراج کنید. متاسفانه اینن نرم افار از رمز ارز بیت کوین پشتیبانی نمی کند زیرا الگوریتم پردازشی رمز ارز بیت کوین SHA-256 می باشد. این نرم افزار به شما امکان اتصال به استخر را می دهد. به راحتی می توانید با استفاده از این نرم افزار به استخر مورد نظرتان وصل شوید. یکی از معایبی که کابران استفاده کننده از این استخر آن را گفته اند رابط کاربری نه چندان زیبای آن است.
2. نرم افزاراندرویدی " DroidMiner " :
این نرم افزار، از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کند. شما می توانید با استفاده از این دستگاه رمز ارز هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند را استخراج کنید. همانطور که می دانید ارز دیجیتال معروف و پرطرفدار این روزهای بازار " بیت کوین " از این الگوریتم پشتیبانی می کند شما می توانید با استفاده از این نرم افار رمز ارز بیت کوین را استخراج کنید. همانطور که در ابتدا گفتیم به دلیل سختی شبکه این کار به هیچ عنوان برای شما سود آور نمی باشد. این نرم افزار در سایت سازنده آن حدود به 10 هزار بار دانلود شده است و نتیجه نظرات کابران 3 ستاره است. یکی از معایبی که کاربران را در این نرم افزار ناراضی کرده بود، استفاده بیش از حد این برنامه از باطری است، تعداد زیادی از کاربران گفتند که این نرم افزار استفاده مستقیم از شارژ باطری دارد و شارژ باطری را زود به پایان می رساند.
3. نرم افزار اندرویدی " Minergate " :
سایت های دانلود نرم افزار، این اپلیکیشن را به عنوان یکی از بهترین اپلیکشن های موجود نامیدند. این نرم افزار از الگوریتم معروف SHA-256 پشتیبانی می کند. همانطور که می دانید رمز ارز معروف و محبوب این روزهای دنیای ارز دیجیتال، " بیت کوین " از این الگوریتم پشستیبانی میکند. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار رمز ارز بیت کوین را استخراج کنید. در نظرات کاربران ثبت شده است که در گذشته این نرم افزار در رویه پرداخت و همچنین برداشت کارمز کمی اذیت کرده است.
4. نرم افزار اندرویدی " Electroneum " :
افرادی که محقق ارز های دیجیتال باشند، با این نرم افزار آشناییت کامل دارند. نرم افزار الکترنیوم یکی از معروف ترین نرم افزار های پاداش دهی بیت کوین با موبایل است. این نرم افزار تقریبا تا به کنون حدود به یک میلیون دانلود داشته است و همچنین میانگین امتیازات ثبت شده کاربران برای این نرم افزار 4 ستاره می باشد.
شما نمی توانید مستقیما با استفاده از این نرم افزار بیت کوین استخراج کنید. این اپلیکشن بر اساس ارز دیجیتال الکترنیوم توسعه پیدا کرده است. این نرم افزار بر اساس پاداش به شما بیت کوین می دهد.
5. بازی اندرویدی " Storm Play " :
این یک نوع بازی کامل نیست. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار بازی های اندرویدی دانلود کنید. در قبال دانلود بازی های اندرویدی به شما به عنوان پاداش ارز دیجیتال بیت کوین و یا اتریوم و... تعلق می گیرد. کارکرد با این نرم افزار نیاز به هیچ دانش خاصی ندارد و هر فرد با هر سطح از علم می تواند به راحتی از این نرم افزار استفاده کنند.

----------------------------------------------------------

نظر 5 تحلیل گر در مورد تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
1. نظر جیسون ویلیامز درباره تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
از انجایی که قرار است در ماه مه سال 2020 پاداش بیت کوین از استخراج بیت کوین نصف شود، جیسون معتقد است که پاداش آن هم هیچ تاثیری بر قیمت بیت کوین ندارد.
2. نظر جانی دیلی درباره تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
جانی معتقد است که با نزدیک شدن به هالوینگ ترس از دست دادن فرصت خرید رخ می دهد.
3. نظر اندی برومبرگ درباره تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
اندی می گویند هالوینگ می تواند تاثیر خوبی بر قیمت ها در آینده داشته باشد، امسال سال بلاک چین بیت کوین، اتریوم وارز های توسعه یافته است.
4. نظر ژائو درباره تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین
از آنجایی که بیت کوین هنوز سرمایه گذاران زیادی دارد، این موضوع نشان دهنده این است که احتمال صعوذ در سال 2020 زیاد می باشد.

--------------------------------------------------------------
آیا استخراج بیت کوین با گوشی به صرفه است؟
شاید این سوال برای شما پیش بیایید که آیا استخراج بیت کوین با گوشی معقول است؟ یا خیر.
خیر، از نظر عقلانی این کار معقول نمی باشد. استخراج از طریق گوشی نیازمند پردازش قدرتمند است. خوب اگر بخواهیم ریز بینانه به این موضوع بپردازیم، پردازش قدرتمند به قطعات مختلف دستگاه آسیب می رساند.
مشکلاتی که در اثر این کار برای گوشی پیش خواهد آمد عبارت اند از: 1. کند شدن گوشی 2 . کاهش عمر باطری 3. خرابی های متعدد قطعات گوشی .
1-1. پردازش برای استخراج بیت کوین با گوشی سبب می شود تا عملکرد سی پی یو بالا برود، این امر باعث می شود تا پردازش سی پی یو به حداکثر رسد و عملکرد گوشی کند شود.
1-2. عمل استخراج بیت کوین از طریق گوشی هرگز نباید متوقف شود. هر روز و هر ساعت و هر دقیقه باید گوشی در حالت آماده به کار باشد و روند استخراج را انجام دهد.
1-3. زمانی که دستگاه شما رو زها و ساعت ها بی وقفه در حال فعالیت باشد. قطعا قطعات مختلف دستگاه خراب می شود. این امر موجب می شو تا ضرر های زیادی به سوی شما تحمیل شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۶:۵۸ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)

درباره استخراج بیت کوین و خرید بیت کوین

از آنجایی که می دانید امروزه صحبت هایی درباره استخراج بیت کوین و خرید بیت کوین صورت می پذیرد. ما میخواهیم در این مقاله شما را با روش های استخراج بیت کوین و خرید بیت کوین و ... آشنا کنیم.
برای بدست آوردن بیت کوین به دو طریق می توانید اقدام نمایید.
1ـ می توانید از طریق استخراج بیت کوین را بدست آورید.
2ـ از طریق خرید از صرافی های آنلاین دیجیتال.
شما می توانید به طریق زیر استخراج نمایید.
1ـ استخراج از طریق گوشی موبایل
2ـ استخراج از طریق کامپیوتر
3ـ استخراج از طریق دستگاه ماینر یا همان ای سیک ها
4ـ استخراج از طریق کلود ماینینگ
شما می توانید از طریق تعداد نرم افزار می توانید به استخر های استخراج متصل شوید سپس شروع به ماین بیت کوین نمایید. از آنجا که می دانید سختی شبکه بیت کوین برای استخراج بسیار بالا می باشد. پس استخراج با گوشی موبایل منطقی نمی باشد و امکان دارد.
بعد از مدتی ایراداتی برای گوشی شما پیدا می شود. سپس توصیه می شود استخراج با گوشی موبایل را انجام ندهید.
اگر بخواهم درباره استخراج از طریق کامپیوتر صحبت کنیم می توانیم بگوییم استخراج بیت کوین از طریق کامپیوتر نیز به صرفه نیست چون با بالا رفتن قیمت بیت کوین سختی شبکه بیشتر می شود در دستگاه هایی که توان پردازش بالاتری را دارند زودتر می توانند. محاسبات مربوط به یک بلوک را انجام دهند و پاداش خود را دریافت کند.
اما کامپیوتر چون دارای پردازشگر هایی مانند CPU و GPU هستند قدرت پردازش پایین تری نسبت به ای سیکما یا دستگاه های ماینر دارند. پس کامپیوتر ها می توانند با قدرت پردازشی دستگاه های ماینر رقابت کنند.
و افراد اگر بخواهند به استخراج بیت کوین به عنوان یک کسب و کار نگاه کند باید برای استخراج به سراغ دستگاه های ماینر بروند.
اگر بخواهیم استخراج بیت کوین با دستگاه های ماینر را برای شما توضیج دهیم اول باید به شما بگوییم دستگاه ماینر چیست؟ دستگاه های ماینری مداراتی هستند که جهت انجام یک کار تولید می شوند. و این دستگاه ها برای استخراج بیت کوین تولید نشده اند. اصطلاحا این دستگاه ها ( Asic ) یا ( ای سیک ) می باشند. و می توان گفت نسبت به CPU و GPU جهت استخراج خیلی بهتر هستند.
البته دستگاه های ماینر مختلف به بازار وجود دارد . دستگاه ها دارای قدرت پردازشی متفاوت هستند و قدرت پردازش آنها بر اساس تراهش بر ثانیه محاسبه می شود یعنی تعداد هشی که در یک ثانیه انجام می شود چقدر است. هر چقدر تعداد هش بالاتر باشد مطلقا قدرت دستگاه بالاتر است . البته به ازای هش بالاتر توان مصرفی دستگاه ماینر بالا می رود و به عبارتی می توان گفت مصرف برق بالاتر می رود البته اگر شما بخواهید دستگاه ماینر را خریداری کنید. باید به مصرف برق آن توجه بسیار کنید چون هزینه مصرف برق برای کسب و کار استخراج بیت کوین به صورت صادراتی محاسبه می شود. و اگر بخواهیم از این کسب و کار درآمد خوبی بدست آوریم نیاز است که هزینه برق مصرف پایین تر باشد.
حال فرض بر این که شما دستگاه ماینر مورد نظر خود را خریداری می کردید جهت بدست آوردن بیت کوین بهتر است ماینر خود را به استخر های استخراج متصل نمایید . البته شما می توانید که بصورت تکی با ماینر خود استخراج نمایید اما اگر به استخرها متصل شوید در اصل قدرت پردازش ماینر خود را به قدرت پردازش ماینر های دیگر متصل کردید و از این طریق سریعتر می توانید محاسبات یک بلوک را انجام دهید و به پاداش خود دست پیدا کنید.
دستگاه های ماینر برای استخراچ ارز های دیجیتال از الگوریتم های مختلفی پشتیبانی می کنند زمانی که شما تصمیم به استخراج یک ارز دیجیتال می نمایید ابتدا باید مشاهده نمایید الگوریتم رمز ارز مورد نظر شما چیست؟ سپس نسبت به آن الگوریتم شما دستگاه ماینر را تهیه می کنید . مثلا اگر شما بخواهید بیت کوین استخراج نمایید باید ببینید الگوریتم بیت کوین چیست؟ از آنجایی که می دانید الگوریتم بیت کوین “SHA-256” است. پس باید سراغ دستگاه های ماینری بروید که از الگوریتم “SHA-256” پشتیبانی کنند.
همچنین برای استخراج بهتر بیت کوین باید طول عمر دستگاه های ماینر خود را بالا ببرید یکی از روش های بالا بردن طول عمر دستگاه استفاده از تهویه خوب محل دستگاه ماینر است . همچنین شما زمانی که دستگاه را خریداری می کنید باید توجه داشته باشید که دستگاه دارای فن های مناسبی جهت خنک کردن دستگاه داشته باشد. از آنجایی که می دانید دستگاه ها گرما و صدای زیادی از خود تولید می کنند. و گرمای بالا باعث سوختن دستگاه می شود و سوختن دستگاه باعث می شود که کسب و کار استخراج بیت کوین شما به تعویق بیوفتد.
سپس جهت استخراج به صورت دائم توسط دستگاه های شما بهتر است در خنک کردن دستگاه های خود تلاش کنید.
راه دیگری برای استخراج بیت کوین استخراج از طریق کلود ماینینگ است. زمانی ما از کلود ماینینگ برای استخراج استفاده میکنیم. که قصد خرید دستگاه ها نیز نداشته باشیم اما اگر بخواهید بیت کوین استخراج کنید. در این صورت نیاز است شما از سایتهای معتبر یک مقدار هش را اجاره کنید و آنها به ازای پرداخت شما شروع به استخراج بیت کوین می کنند و سود آن را به کیف پول شما ارسال می نمایند. البته در این میان یک کارمز برای کار خود بر می دارند.
خوب قطعا سود شما نسبت به زمانی که شما خود دستگاه را خریداری کردید پایین تر است چون هزینه ای بابت دستگاه پرداخت کردید و صرفا هزینه ای جهت اجاره آن دستگاه پرداخت کردید.
البته قابل ذکر است صرفا به سراغ سایتهایی برای کلود ماینینگ بروید که معتبر باشیند چون سایتهای اسکم بسیار زیادی وجود دارند که برای مدتی کار می کنند اما بعد از مدتی هیچ پاسخگویی ندارند نسبت به مشتریان خود.
پس بهتر است با تحقیقات لازم به سراغ سایت های کلود ماینینگ معتبر بروید.
راه دیگر بدست آوردن بیت کوین خرید آن از صرافی های معتبر است. اگر بخواهید از صرافی ها خرید کنید بهتر است اول به سراغ صرافی ای بروید که معتبر باشد. و اطمینان داشته باشید که بعد از پرداخت پول ریالی شما بیت کوین را به آدرس کیف پول شما ارسال می کند.
برای خرید از صرافی ابتدا باید در صرافی مورد نظر خود ثبت نام کنید سپس احراز هویت صرافی را انجام دهید . و وارد صرافی شوید حال درخواست بیت کوین یا هزار ارز دیجیتال دیگر را انجام دهید و به ازای آن مبلغ را به آن صرافی پرداخت می نمایید .سپس باید آدرس کیف پول خود را به آن صرافی دهید و با ارسال بیت کوین به آدرس کیف پول شما ، بیت کوین خریداری کرده اید.
سپس بعد از خرید بیت کوین ، می توانید بیت کوین مورد نظر خود را ترید کنید و یا بیت کوین مورد نظر خود را نگهداری کنید و بعد از مدتی آن را بفروشید.
امروزه خرید بیت کوین بین جوامع بسیار رواج پیدا کرده است اصولا زمانی که یک ارز به سود دهی می رسد سرمایه گذاران زیادی به سراغ آن ارز می روند و رفته رفته افراد عادی به سمت خرید ارز های دیجیتال خصوصا بیت کوین می روند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۵:۵۹ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)

اتریوم چیست ؟

در این مقاله در مورد اینکه اتریوم چیست ؟ و مباحث مرتبط به آن از جمله ماینیگ چیست و بخش های مختلف آن صحبت می شود و تلاش می کنیم مطالب نسبتا کاملی برای شما ارائه دهیم.
شناخت اتریوم - مقایسه ای با اینترنت ، شباهت و تفاوت آنها چیست؟
تمام داده های آنلاین شما مانند ایمیل ، پست های رسانه های اجتماعی ، عکس ها و حتی اطلاعات کلیدی مالی - در کامپیوتر ها و سرورهایی که متعلق به سازمان ها یا دولت های بزرگ و کوچک است ، ذخیره می شود. این موضوع در مورد برنامه های مختلفی که شما استفاده می کنید هم برقرار است ، زیرا فعالیت های شما - مانند رزرو یک اتاق در هتل - توسط ارائه دهنده برنامه ردیابی و ضبط می شوند.
به عنوان یک کاربر ، شما چگونگی مدیریت و کنترل اطلاعات شخصی و سوابق فعالیتهای آنلاین خود توسط این اشخاص ثالث را ندارید. در حالیکه این سازمان ها در زمینه تأمین امنیت داده های شما تخصص دارند ، امکان هک کردن ها به همراه امکان سوء استفاده و فروش داده ها از این امر غیر ممکن نیست. این امر منجر به "متمرکز شدن" داده های کاربر می شود - یعنی سازمان خاص کنترل داده های شما را دارد.
یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین مانند اتریوم سعی دارد با کار مستقل و به روش غیر متمرکز براساس مجموعه ای از قوانین کاملا تعریف شده ، این مشکل تمرکز را برطرف کند. این امکان را می دهد تا داده های کاربر ، هویت آنها ، استفاده از برنامه ها و فعالیت های شبکه خود تا حد زیادی پنهان بمانند و از کنترل متمرکز خارج شوند.
غیر متمرکز ، راه حل مستقل شدن یا به عبارتی "سوپر کامپیوتر جهانی " شدن اتریوم چیست؟
تصور کنید که تمام یادداشت های پایان نامه مهم خود را بر روی یک Word مانند برنامه موبایل یا پورتال وب آنلاین بنویسید ، و به طور ناگهانی این برنامه / پورتال توسط صاحب آن قطع می شود. تمام اطلاعات مهم شما برای همیشه از بین خواهد رفت. راه حل چیست؟ در اتریوم ، یک نهاد به تنهایی کنترل داده های شما را ندارد و هیچ کس به تنهایی نمی تواند یک برنامه را ممنوع کند. فقط کاربران می توانند تغییراتی ایجاد کنند ، و این باعث می شود تا کاربر حتی اگر از طریق یک برنامه خاص به آنها دسترسی داشته باشد ، کنترل کامل داده های خود را داشته باشد.
اتریوم سعی دارد یک راه حل غیرمتمرکز و دموکراتیک شده را ارائه دهد ، دقیقاً مانند اینترنت امروزی ، اما ازاد از هرکنترل از هر مرجع مرکزی را دارد. به جای اینکه روی چند کامپیوتر متعلق به یک سازمان کار کند ، آن را در شبکه جهانی صدها کامپیوتر به نام گره اجرا می کند که توسط داوطلبان ناشناس اما قابل اعتماد اداره می شوند. بنابراین نوعی " سوپر کامپیوتر جهانی" ایجاد می کند.
هر فرد می تواند به راحتی از منابع مختلف موجود در شبکه اتریوم ، مشابه استفاده از سایت ها و پورتال های مختلف در اینترنت یا برنامه های مختلف تلفن همراه ، با مزایای اضافه شده ناشناس بودن و عدم تمرکز ، بپیوندد و از آن استفاده کند.
این امکان وجود دارد که یک فرد ، چه حرفه ای و یا مبتدی ، بتواند به راحتی برنامه های موجود در شبکه اتریوم را بسازد ، معرفی کند، اجرا کند و از آن درآمدزایی کند. همچنین می توان از مشارکت در فعالیت های لازم مانند ماینینگ ، که برای حفظ و کارآمد تودن شبکه اتریوم مورد نیاز هستند ، درآمد کسب کرد.
اتریوم چیست؟
در ساده ترین شکل ، اتریوم را می توان به عنوان یک بستر شبکه عمومی متن باز مبتنی بر بلاک چین تعریف کرد که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه های غیرمتمرکز را برای استفاده توسط مشاغل و همچنین کاربران خاص ایجاد و به کار گیرند. مشابه اینترنت ، به عنوان بستر لازم عمل می کند که بر روی آن می توان یک اکوسیستم مجازی کامل ایجاد ، ذخیره ، اجرا و توسط کاربران ایمن و ناشناس استفاده کرد. برخلاف فروشگاه های اپلیکیشن های مبتنی بر کمیسیون که خواستار کاهش میزبانی و اجرای برنامه های مختلف هستند ، ماهیت غیر متمرکز و مستقل اتریوم آن را صفر تا کم هزینه نگه می دارد.
اجزای مختلف اتریوم چیست و چگونه با یکدیگر متناسب هستند؟
بلاک چین اتریوم چیست؟
در ریشه اتریوم ، بلاک چین قرار دارد که به عنوان ذخیره سازی تمام معاملات لازم در شبکه را انجام می دهد. پروتکل بلاک چین همچنین مکانیزم اجماع لازم را ارائه می دهد که به شما در تصمیم گیری در مورد کارهای مهم مانند تأیید هویت کاربر ، سهم شبکه شرکت کننده یا اصالت معاملات ، برنامه ها ، آدرس ها و نام کاربری کمک می کند. ذخیره سازی و تحویل محتوا نیز توسط بلاک چین مورد توجه قرار می گیرد ، اما فقط برای ذخیره جزئیات معاملات و قطعه های واجد شرایط کد محدود می شود.
در بالای بلاک چین ، یک کانتینر جداگانه و اختصاصی برای ذخیره کردن محتوای غیر تراکنش وجود دارد. به عنوان مثال ، ساخت اپلیکیشنی امکان پذیر است که فیلم ها را ذخیره می کند و به کاربران امکان می دهد از طریق پرداخت به ازای مشاهده به آنها دسترسی پیدا کنند. در حالی که جزئیات پرداخت و حق کاربر می تواند در بلاک چین ذخیره شود ، پرونده فیلم به یک فضای مجزا نیاز دارد. از آنجا که گره اتریوم کل بلاک چین را ذخیره می کند ، امکان ذخیره محتوای بزرگ و غیر معاملاتی در خود بلاک چین وجود ندارد. از این رو ، از یک محفظه داده پشتیبانی شده از IPFS استفاده شده است که امکان جریان یکپارچه انواع داده را فراهم می کند.
برنامه های غیرمتمرکز یا Dapp اتریوم چیست؟
دنیای رمزارز نه تنها نحوه دید مردم را تغییر داده است ، بلکه طیف وسیعی از کلمات جدید و جالب را ایجاد کرده است که قبلاً وجود نداشت. یکی از محبوب ترین کلمات وزوز استفاده شده توسط انجمن بلاک چین برنامه های غیر متمرکز است که در غیر این صورت با نام dApps شناخته می شود.
اگر چیزی غیر متمرکز باشد ، به این معنی است که توسط یک شخص یا مقام مجزا کنترل ، مالکیت یا اداره نمی شود. Satoshi Nakamoto ، خالق بیت کوین ، اولین رمزارز در جهان را با هدف غیر متمرکز کردن پول طراحی کرد. با این حال ، همانطور که این راهنما بعداً توضیح می دهد ، تمرکززدایی فقط برای پول مناسب نیست - می تواند تقریباً در مورد هر چیزی اعمال شود!
برای ساده نگه داشتن کارها ، از مثال یورو استفاده خواهیم کرد. وقتی یک مشتری وارد سوپرمارکت محلی خود می شود و با پول کاغذی برای مواد غذایی خود می پردازد ، در یک سیستم متمرکز مشارکت می کند. دلیل این امر آن است که خریدار و فروشنده جریان یورو را کنترل نمی کنند.
این نقش برای بانک مرکزی اروپا محفوظ است ، اختیارات آن به آنها اجازه می دهد کارهای زیادی را انجام دهند که شهروندان روزمره هیچ کنترلی بر آنها ندارند. این می تواند شامل نرخ بهره ، افزایش عرضه پول یا قیمت کارمزد باشد.
متأسفانه ، همانطور که تاریخ نشان می دهد ، بانک های مرکزی همیشه امور را به درستی نمی گیرند ، و این افرادی هستند که از بانک هایی استفاده می کنند که باید قیمت را بپردازند. با این حال ، بیت کوین با معرفی ارز غیر متمرکز ، این اعتقادات را به چالش کشید.
با عدم تمرکز ، ارز هیچ بانک مرکزی یا دولتی ندارد که بتواند استفاده از آن را کنترل کند. در عوض ، شبکه بیت کوین به جامعه اجازه می دهد تا کنترل داشته باشند. این بدان معنی است که هر کس با اتصال به اینترنت قادر به مشاهده و تأیید معاملات است.
با استفاده از توان محاسباتی خود ، رایانه های موجود در شبکه اتریوم (که به عنوان گره نیز شناخته می شوند) از اتریوم جدید پاداش می گیرند. به همین دلیل گره ها را ماینر نیز می نامند. آنها با تأیید معاملات انجام می دهند و برای این کار پاداش می گیرند - این شبیه به نحوه پاداش یک معدنچی طلا با طلا است. با استفاده از این سیستم ، بلاک چین می تواند به صورت غیر متمرکز اجرا شود.
بنابراین ، اکنون که می فهمید عدم تمرکز چیست و چگونه می توان از آن برای پول استفاده کرد ، قدم بعدی درک نقش یک قرارداد هوشمند در عدم تمرکززدایی است.
قرارداد هوشند، بخشی مهم در اتریوم، چیست؟
قراردادهای هوشمند ، که قطعات آن ،قطعه کد اتوماتیک هستند و در بالای محفظه اتریوم ذخیره و اجرا می شوند ، بخش مهم بعدی را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ، می توانید یک برنامه شلوغی مبتنی بر قرارداد هوشمند ایجاد کنید که هدف آن جمع آوری حداقل 10 اتر از حداقل 500 مشارکت کننده در طی یک ماه است و در عوض در هر پروژه 1 سهم به هر یک از مشارکت کنندگان اختصاص می دهد. در صورت دستیابی به هدف تعیین شده ، پول جمع آوری شده به کیف پول صاحب پروژه ارسال می شود و به مشارکت کنندگان سهام متناسب اعطا می شود. در صورت عدم انجام پروژه ، اترهای جمع آوری شده به هر یک از مشارکت کنندگان بازگردانده می شوند. چنین قراردادهای هوشمند برای حفظ عملکرد غیر متمرکز اتریوم بسیار مهم است ، زیرا آنها بر اساس کد خودشان و بدون هیچ گونه سانسور ، تقلب ، خرابی یا دخالت شخص ثالث اجرا می شوند. قرارداد هوشمند اتریوم مکانیسمی است که از فناوری پیمانکاری هوشمند برای حذف واسطه ها و خدمات سپردن در یک صندوق زنجیره ای اتریوم استفاده می کند. این یک قطعه نرم افزار است که حاوی مجموعه ای از قوانین و مقررات برنامه ریزی شده حاکم بر مذاکره قرارداد است ، به طور خودکار قرارداد را تصدیق می کند و شرایطی را که براساس آن قرارداد تنظیم شده است ، اجرا می کند.
از زبان برنامه نویسی اتریوم به نام solidity برای نوشتن کد قرارداد هوشمند استفاده می شود. این کدها وقتی شرایطی را که قرار است برآورده شوند ، شرایط قرارداد را اتوماتیک اجرا می کنند. کدها در ماشین مجازی EVM- اتریوم بارگذاری می شوند. هنگامی که در EVM ، کد در تمام گره های اتریوم یکسان می شود و هر گره اجرا می شود تا ببیند آیا شرایط برآورده شده است یا خیر. یک قرارداد هوشمند اتریوم شامل دو یا چند طرف خواهد بود و دارایی دیجیتال برای مبادله ، اتر (ETH) است. پس از اجرای موفقیت آمیز قرارداد ، دارایی دیجیتال طبق منطق تعریف شده در کد توزیع می شود.
ماشین مجازی اتریوم چیست؟
ماشین مجازی اتریوم (EVM) یک پشته مجازی قدرتمند است که درون هر گره کامل اتریوم تعبیه شده است ، که وظیفه اجرای قراردادهای کدگذاری را بر عهده دارد. قراردادها به طور معمول به زبانهای سطح بالاتر ، مانند solidity ، نوشته می شوند و سپس به کد عبور EVM وارد می شوند.
این بدان معنی است که کد دستگاه کاملاً از شبکه ، سیستم فایل یا هر فرآیند رایانه میزبان جدا شده است. هر گره در شبکه اتریوم نمونه EVM را اجرا می کند که به آنها اجازه می دهد در مورد اجرای همان دستورالعمل ها توافق کنند. EVM Turing کامل است ،تیورینگ کامل به سیستمی اطلاق می شود که قادر به انجام هر مرحله منطقی یک عملکرد محاسباتی باشد. جاوا اسکریپت ، زبان برنامه نویسی که از طریق وب جهانی قادر است ، از تورینگ استفاده می کند.
ماشینهای مجازی اتریوم با موفقیت در زبانهای مختلف برنامه نویسی از جمله C ++ ، Java ، JavaScript ، Python ، Ruby و بسیاری دیگر اجرا شده اند.
EVM برای پروتکل اتریوم ضروری است و برای موتور اجماع سیستم اتریوم مؤثر است. این امکان را به هر کسی می دهد که کد را در یک اکوسیستم غیر قابل اعتماد اجرا کنید که در آن می توان نتیجه را تضمین کرد و کاملاً قطعی است،یعنی اجرای حتمی قراردادهای هوشمند است.
برای هر دستورالعمل اجرا شده در EVM ، سیستمی که هزینه اجرای آن را پیگیری می کند ، هزینه مربوط به واحدهای gasی را به دستورالعمل اختصاص می دهد.(در زیر درمورد "gas چیست؟" صحبت می کنیم). هنگامی که یک کاربر می خواهد تراکنش را آغاز کند ، مقداری اتر را ذخیره می کند ، که مایل است هزینه این gas را بپردازد.
gas اتریوم چیست؟
gas اتریوم واحدی است که میزان تلاش محاسباتی را که برای اجرای برخی عملیات انجام خواهد داد ،اندازه گیری می کند.
هر عملیاتی که در اتریوم شرکت کند ، خواه معامله باشد یا اجرای قرارداد هوشمند نیاز به مقداری gas دارد.
ماینرها مبلغی را به صورت اتر دریافت می کنند که معادل کل gasی است که برای انجام یک عملیات کامل به آنها داده است.
gas اتریوم - جریان خون اکوسیستم اتریوم است ، راه دیگری برای قرار دادن آن وجود ندارد. gas واحدی است که میزان تلاش محاسباتی را که برای اجرای برخی عملیات انجام خواهد داد ، اندازه گیری می کند.
gas قیمت داخلی برای انجام معامله یا قرارداد در اتریوم است. یک ماینر می تواند با توجه به نیاز خود تصمیم به افزایش یا کاهش مصرف gas بگیرد ، در حالی که در صورت نیاز می توان قیمت را بر این اساس افزایش یا کاهش داد و از وضعیتی جلوگیری کرد که در آن افزایش قیمت ETH باعث شود.

اتر واحد پول اتریوم چیست؟
اگر پاداشی برای محاسبات اتریوم نباشد ، چرا کسی تلاش می کند تا یک برنامه عالی در آن بسازد؟ چرا اگر کسی انگیزه ای ندارد ، به عنوان یک گره به شبکه اتریوم می پیوندد و چابک و کارآمد خواهد بود؟ علاوه بر این ، ممکن است تمام مصنوعات و برنامه های مختلف موجود در شبکه براساس نیاز کاربر تعامل با یکدیگر داشته باشند و به یک روش معامله نیاز دارند.
برای پرداختن به همه این موارد ، اتریوم دارای رمزنگاری بومی به نام اتر است که به عنوان واسطه پرداخت برای مشارکت کنندگان شبکه ، توسعه دهندگان برنامه و کاربران عمل می کند. در اصل ، اتر واحد پول اکوسیستم اتریوم است. یک توسعه دهنده برنامه می تواند هزینه میزبانی برنامه را پرداخت کند و می تواند توسط کاربران برنامه در اترها پرداخت کند. به همین ترتیب ، شرکت کنندگان گره برای کمک های خود مانند خدمات ماینیگ و تأیید در اترها پرداخت می شوند. برنامه های مختلفی را می توان با استفاده از سایر آثار هنری موجود در شبکه ، بر اساس پرداخت های از پیش تعیین شده اتر ، مورد استفاده و استفاده مجدد قرار داد.
نمونه هایی از برنامه های اتریوم چیست؟
سازمانهای خودمختار غیر متمرکز (DAO)
با استفاده از ترکیبی از قراردادهای هوشمند ، می توان قوانین و ساختار را برای اداره یک شرکت بدون رهبر تهیه کرد. چنین DAO می تواند متعلق به هر کسی باشد که از طریق نشانه های اتر که حق رأی می گیرد برخوردار است.در DAO مدیران دیگر مورد نیاز نیستند!
این تقریباً چگونگی عملکرد یک DAO یا یک سازمان خودمختار غیر متمرکز است. ایده چنین مدل مدیریتی از زمانی که بیت کوین موفق به خلاص شدن از واسطه ها در معاملات مالی شده است ، در جامعه رمزارزها در حال گردش است. به همین ترتیب ، ایده اصلی DAO ایجاد یک شرکت یا سازمانی است که می تواند بدون مدیریت سلسله مراتبی کاملاً عملکرد داشته باشد.
تفکیک بین DAO به عنوان نوعی سازمان و DAO که صرفاً نام یکی از چنین سازمانهایی است ، ضروری است. این پروژه از نخستین تلاشها برای ایجاد DAO بود که به دلیل خطایی در کد اولیه خود ، به طرز تماشایی ناکام ماند.
WeiFund
قراردادهای هوشمند مبتنی بر ، غیرمتمرکز ، فن آوری سرمایه گذاری جمعیتی که روی اتریوم اجرا می شود. این اجازه می دهد تا سهم ها به دارایی های دیجیتالی با پشتیبان قرارداد تبدیل شود که در اتریوم قابل استفاده ، معامله یا فروش باشد. WeiFund یک بستر سرمایه گذاری است که از قراردادهای هوشمند بهره می برد. WeiFund که در درجه اول توسط نیک دودسون تأسیس و توسعه یافته است ، گفتاری در اکوسیستم ConsenSys dApp است.
Provenance
زنجیره تأمین را شفاف می کند و به کلیه ذینفعان درگیر این امکان را می دهد که به روزرسانی های زمان واقعی در مورد مبدا و تاریخ محصولاتی را انجام دهند که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تصمیم های آگاهانه بگیرند.
Augur
شرکت کنندگان را قادر می سازد تا در مورد نتیجه رویدادهای دنیای واقعی پیش بینی کنند و از پیش بینی صحیح یک پاداش برخوردار شوند. شرکت کنندگان می توانند با تجارت سهام مجازی و پشتیبان گیری از آنها پیش بینی های لازم را انجام دهند. حتی گزارش صحیح نتیجه به طور خودکار پاداش می گیرد. آگوور یک بازار پیش بینی غیرمتمرکز است که می تواند نتیجه یک رویداد را براساس اصل "خرد جمعیت" پیش بینی کند. با این روش ، اطلاعات جمع آوری شده از جمعیت به طور واقعی ترین واقعیت و بنابراین محتمل ترین نتیجه به دست می آید. پیش بینی های صحیح توسط شبکه پاداش داده می شود ، در حالی که گزارش نادرست مجازات می شود - این باعث ایجاد گزارشگری درست می شود.
هدف Augur انقلابی در بازارهای پیش بینی و با انجام این کار ، تغییر در نحوه دریافت و تأیید صحت "مردم" است. ایده اصلی این است که به جای یک تیم کوچک از متخصصان ، پیش بینی های دقیق تری توسط گروه های بزرگی از افراد انجام شود.
حال یکی از اساسی ترین بخش های هر ارز دیجیتال از جمله اتریوم می پردازیم.
ماینیگ یا استخراج اتریوم چیست؟

اگر علاقه مند به اختصاص منابع محاسباتی به ماینینگ رمزارز برای خود هستید ، در ادامه این مقاله اصول اولیه چگونگی شروع کار ماینینگ اتریوم و گزینه های مختلف نرم افزار ماینینگ ماینینگ توضیح داده شده است.
ماینینگ اتریوم طی چند سال گذشته به طور چشمگیری تکامل یافته است. محرکی به سمت مشارکت بیشتر و آسان تر است. ابزار پیچیده ماینینگ خط فرمان آسانتر و ساده تر شده است. نرم افزار ماینینگ، ماینینگ GUI به وجود آمده است که شروع و راه اندازی اتر (یا ETH) ، ارز اتریوم را بسیار آسان می کند.
ماینینگ اتریوم به روشی مشابه با ماینینگ بیت کوین کار می کند و به همین دلیل طراحی شده است. فرآیند ماینینگ با ایجاد انگیزه در کامپیوتر ها برای اعتبارسنجی معاملات در شبکه ، عدم تمرکز رمزارز را تحت تأثیر قرار می دهد. کامپیوتر ها برای انجام معاملات معتبر صلاحیت دارند و وظیفه دارند معادله محاسباتی پیچیده را در فرآیندی به نام اثبات کار حل کنند. با اتریوم ، هرکسی که معادله اول را حل کند ، با 2 ETH و همچنین کلیه هزینه های معاملات که به عنوان "gas" شناخته می شود ، پاداش می یابد.
با افزایش قیمت ETH در سال 2016 و 2017 ، Ethereum Hash Rate نیز چنین شد - عددی که بیانگر میزان قدرت پردازشی در مجموع برای حل اثبات الگوریتم کار است. با وجود کاهش زیاد قیمت اتریوم از اوایل سال 2018 ، نرخ هش همچنان بالاست. این تا حدودی به دلیل افزایش مشارکت و بخشی نیز به دلیل توسعه قدرتمند سخت افزار اختصاصی ماینینگ اتریوم در قالب سیستم های ویژه مدار مجتمع مدار (ASIC) از امثال Bitmain مانند Antminer E3 است.
ASIC به دلیل قدرت عظیم احتمالی آنها و شرکتهای بزرگ که آنها را ایجاد و اداره می کنند تهدیدی برای عدم تمرکز شبکه محسوب می شوند. این مسئله اختلاف نظر را در میان جامعه اتریوم ایجاد کرده است که آیا الگوریتم اثبات کار باید برای مقاومت در برابر چنین فناوری تغییر کند - یک تغییر احتمالی بزرگ در بازار سالانه 655 میلیون دلار تخمین زده شده برای پاداش ماینینگ اتریوم است.
برای اکثر ما ، ماینینگ رمزارز فعالیتی است که با استفاده از GPU انجام می شود - چه در کامپیوتر شما ، چه بر روی کارت گرافیک های بازی مانند برنامه های NVIDIA یا AMD. شما می توانید آن را در هر کجا امتحان کنید - اما برای سودآوری ، به یک GPU به روز یا یک دکل معدل اختصاصی GPU نیاز دارید.
اما چرا باید تلاش کنید تا ETH را ماینینگ کنید؟
شما می توانید به راحتی اتر را در صرافی های رمزارز خریداری کنید ، اما ماینینگ کاری متفاوت است. در اینجا دو دلیل وجود دارد:
• این یک روش آسان برای به دست آوردن ETH است - ماینینگ سرگرمی یک روش کم خطر ، کم هزینه (حداقل برای شروع) برای به دست آوردن رمزگذاری و درگیر شدن در جنبش رمزنگاری است.
• با ماینینگ به ثبات شبکه کمک می کنید و به بخشی فعال در جامعه تبدیل می شوید.
چگونه امروز شروع به کار کنیم و روش ماینینگ اتریوم چیست؟
این روزها ، ماینینگ اتریوم واقعاً قابل دسترسی است. در اینجا راهنمای سه مرحله ما برای شروع کار است:
• سخت افزار ماینینگ خود را تنظیم کنید.
ماینینگ اتریوم ، در قلب خود ، به کامپیوتری نیاز دارد که همان عناصر کامپیوتر ای را که قبلاً با آن آشنا هستید ، داشته باشد - یک CPU ، RAM ، ذخیره سازی ، واحد منبع تغذیه (PSU) ، فن های خنک کننده. با این وجود ، برای سودآوری ، به یک مکان پردازشی ثانویه - یک مدار GPU یا ASIC نیاز دارید. بیشتر افراد در ابتدا با کارت گرافیک بازی مانند NVIDIA GeForce GTX 1080 شروع می کنند.
برای به حداکثر رساندن سود خود ، اطمینان حاصل کنید که آخرین درایورهای نرم افزاری را برای سخت افزار خود داشته باشید و از PSU کارآمد برای تهیه آن بهره مند شوید. PSU کارآمد نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد بلکه به شما امکان می دهد کارت گرافیک خود را اورکلاک کنید تا عملکرد بیشتری از آن دریافت کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که از خنک کنندگی کارآمد برخوردار هستید ، به خصوص اگر در GPU خود اورکلاک کنید. هدف بدست آوردن بیشترین کارایی با کمترین قدرت است.
• کیف پول اتریوم خود را تنظیم کنید
قبل از شروع ماینینگ از سخت افزار ماینینگ ، باید کیف پول رمزنگاری را تنظیم کنید. برخی از نرم افزارهای ماینینگ شامل یک کیف پول داخلی هستند ، اما مطمئن ترین راه برای نگهداری ارزهای رمزپرداخت شما در کیف پول شماست (بهتر است برای درک دلیل بهتر تحقیقات خود را انجام دهید).
کیف پول های متنوعی برای اتریوم وجود دارد . یکی از محبوب ترین آنها MyEtherWalle است.
ساده ترین راه تهیه کیف پول اتریوم استفاده از MyEtherWallet (MEW) [https://www.myetherwallet.com/] است که رایگان است و امنیت و راحتی را در اختیار شما قرار می دهد. MyEtherWallet را می توان از طریق مرورگر با استفاده از برنامه افزودنی مرورگر Metamask این شرکت ، از طریق مرورگر قابل دسترسی است.
• نرم افزار خود را تنظیم کنید
در اینجا جایی است که شما نیاز به تصمیم گیری دارید ، آیا می خواهید از یک خط ماینر اختصاصی خط فرمان استفاده کنید که تنظیمات آن پیچیده تر است اما قابل تنظیم تر است یا می خواهید یک ماینر GUI را امتحان کنید که کار ساده ای است اما آسان نیست. به عنوان همه کاره؟
سه گزینه اصلی برای ماینیگ دستی عبارتند از:
Claymore’s Dual Ethereum Miner
Phoenix Miner
EthMiner
همه آنها نیاز به تنظیم و ویرایش پرونده های پیکربندی دارند - که نیاز به دانش در رابط خط فرمان دارد.
• Claymore از مدتها پیش در صدر لیست ماینرها اتریوم بوده است - به دلیل سودآوری و کنترل ارائه شده بر روی سخت افزارهای سخت افزاری و قابلیت های ماینینگ چند سکه است.
• PhoenixMiner توسط بسیاری به عنوان یک سیستم کارآمد تر شناخته می شود که ثبات بیشتری نسبت به Claymore نیز ارائه می دهد.
• EthMiner - مشتق فناوری پیشرفته Geth [https://github.com/ethereum/go-ethereum/wiki/geth] یک کد منبع کم است که می تواند برای ماینینگ هر رمزنگاری مبتنی بر Ethash استفاده شود ، به این معنی که می تواند باشد برای مثال ، توسط هر کسی که به دنبال پیکربندی آن است ، به اتریوم Classic و Metaverse اختصاص داده شده است. با این حال ، این کار به عمق بیشتری نیاز دارد تا بتواند از کار در بیاید.
همه صفحات اجتماعی اختصاصی دارند و راهنماهای مرحله به مرحله نصب به راحتی پیدا می شوند. انتخاب کدام گزینه برای شما بستگی به سطح اطمینان شما و تمایل شما برای ورود به این برنامه ها و پیگیری محاسبات دارد.
نکته - برای استفاده از این ماینرها ، باید به یک استخر ماینینگ نیز بپیوندید. این امر به این دلیل است که ماینینگ اتریوم به خودی خود - مطمئناً با یک دکل کوچک - یک کار بسیار کم فایده است. ماهیت اثبات کار و اکوسیستم رمزنگاری کنونی بدان معنی است که شانس شما برای به دست آوردن هرگونه جوایزی در واقع بسیار کم است - این قرعه کشی است که آیا شما همیشه می توانید پاداش بلوک را بدست آورید.اما مشابه استخرهای قرعه کشی ، می توانید در یک استخر ماینینگ مانند Ethpool.org یا موارد مشابه به نیروها بپیوندید و منابع (و پاداش های) خود را به یک جمع اختصاص دهید. این بسته به میزان توان هش شما کمک می کند ، به طور منظم یک درآمد معمولی به شما می دهد ، اما برای شرکت در استخر انتخابی شما باید ماینر خود را تنظیم کنید.
گزینه دیگر انتخاب یک پلتفزم است که ماینینگ و جمع کردن آن را در یک بسته انجام می دهد ، به عنوان مثال Nanpool.org است. می توان آنرا تنظیم کرد که با Claymore و سایر نرم افزارها نیز کار کند.
با یک ماینر GUI ، ماینیگ را ساده کنید.
Cudo Miner: برای کسانی که به دنبال یک زمان واقعاً آسان هستندCudo Miner،که از سایت [https://www.cudominer.com/] قابل دانلود است ، جواب انهاست. یک نرم افزار کاربر پسند که یک رابط گرافیکی آشنا تر را برای افرادی که به دنبال اختصاص منابع GPU و CPU خود به ماینینگ هستند اختصاص می دهد. راه اندازی ساده آن به شما امکان می دهد تا به استخر خود بپیوندید ، و تعدادی از رمزهای رمزگذاری شده از جمله اتریوم را ماینینگ می کند. یکی از ویژگی های مهم Cudo Miner این است که الگوریتم سوئیچینگ خودکار را ارائه می دهد و به کاربران این امکان را می دهد تا گزینه های ماینینگ را به نرم افزار واگذار کنند تا اطمینان حاصل شود که از سودآوری منفجرترین سود رمزگذاری شده است. یک ویژگی مرتب این است که شما هنوز هم می توانید در اتریوم پرداخت و دریافت کنید ، بنابراین این بدان معنی است که این یک روش سودآورتر برای به دست آوردن اتریوم از طریق ماینینگ است. Cudo Miner با نصب ساده بسته هایی برای ویندوز ، Maغیر مجاز می باشد و لینوکس همراه است - هیچگونه آگاهی از خط فرمان برای شروع کار لازم نیست. بنابراین از نظر منحنی یادگیری ، راحت ترین گزینه ای است که تا کنون با آن روبرو شده ایم - این یک کلیک و رفتن به سوی هدف است .شما حتی به کیف پول احتیاج ندارید. ماینینگ GUI یک راه عالی است. در انتهای بحث ماینینگ ، ماینینگ اتریوم در سالهای اخیر بطور چشمگیری تغییر کرده است. سال های پیشتر، روند بسیار پیچیده ای بود. حتی برای ایجاد یک آدرس کیف پول نیاز به همگام سازی کل بلاک چین اتریوم بود. اکنون شروع آن بسیار ساده است. اگر کارت گرافیکی مناسبی به دست آورده اید و به این فضا علاقه مندید ، پس چرا امروز ماینینگ نکنید!
چالش های اتریوم و ماینینگ چیست؟
باز بودن و پتانسیل عظیم اتریوم با چند مشکل پیش می آید. اجزای اصلی اتریوم ، قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز بر اساس کد برنامه نویسی است. از آنجا که این کد توسط انسان ها نوشته شده و مستعد اشکالات ، آسیب پذیری های عملکردی و همچنین هک شدن است ، برنامه ها فقط به اندازه انسانهایی که آنها را می نویسند خوب هستند.
در سال 2016 ، یک پروژه DAO با نام "DAO" که با موفقیت 150 میلیون دلار از طریق فروش توکن جمع آوری شده بود توسط یک هکر مورد هدف قرار گرفت و 50 میلیون دلار اتر به سرقت رفت. در حالی که مشکلی در شبکه اتریوم وجود نداشت ، یک نقص فنی در کد "DAO" مقصر بود. (همچنین به 4 مدعی بلاک چین در رقابت با اتریوم مراجعه کنید.)
در حالی که بیت کوین به یک برنامه "فقط پرداخت" از فناوری بلاک چین محدود است ، اتریوم قادر است از طریق برنامه ها و برنامه نویسی خود از همه و همه چیز پشتیبانی کند. شبکه اتریوم کاربردی گرا به هر مفهوم ، فرآیند یا عملی امکان پذیر است تا از مزایای فن آوری بلاک چین بهره ببرد و به شیوه ای خودمختار و غیرمتمرکز عمل کند. با داشتن برنامه نویسی باز و برنامه های کاربردی غیر متمرکز مبتنی بر قراردادهای هوشمند آسان ، آسمان محدودیت استفاده از اتریوم است. (همچنین به "آشنایی با اتریوم Classic" مراجعه کنید.)
نتیجه در مورد اتریوم و ماینیگ چیست؟
در دنیای رمزارز ، اگر بیت کوین پادشاه باشد ، پس اتریوم ملکه است.
قیمت اتریوم (ETH) طی چند ماه گذشته به طور قابل توجهی بالا رفته است ، و این یکی از امیدوار کننده ترین ارزهای رمزنگاری شده در حال حاضر است. در این مقاله ، من به شما کمک می کنم تا همه چیز در مورد اتریوم را بفهمید و همه چیزهای مهمی را که باید به عنوان یک مبتدی بدانید یاد می گیرید. قبل از آن،
به وضعیتی که برای شما شرح می دهم توجه کنید. شاید اینده ای خیلی نزدیک همچین صحنه هایی جزیی از زندگی روتین و معمولی ما باشد. هرچند امروز برای ما عجیب است:
درنظر بگیرید که اخیراً سواری Uber را رزرو کرده اید و یک ماشین بدون راننده برای انتخاب شما آمده است.آن اتومبیل شما را به پمپ بنزین خود می برد و با هزینه ای که از سواری قبلی به دست آورده ، خود را برای سوخت خود می پردازد. پس از آن ، این ماشین شما را به مقصد خود می برد و کرایه سفر به طور خودکار از کیف پول Uber شما کسر می شود.در حالی که شما را به مقصد خود سوار می کند ، این اتومبیل همچنین هزینه سالانه بیمه خود و هزینه تعهد ماهانه خود را به نمایندگی از مالک (انسانی) خود پرداخت می کند.بعد از اینکه شما را رها کرد ، خود را برای انجام برخی از تعمیرات به مکانیک سوار می کند.شاید فکر کنید من صحنه ای از یک فیلم علمی تخیلی به شما می گویم.
چنین مواردی مورد آزمایش قرار می گیرند و استفاده از ارزهای رمزنگاری مانند اتریوم و فناوری هایی مانند بلاک چین اتریوم دلایلی هستند که اتفاقاتی از این دست می تواند رخ دهد.
چنین استقلالی تأثیر مستقیم تئوریهای پشت ارزهای رمزپایه است.
بنابراین برای اینکه بتوانیم این سناریوی آینده نگر را هضم کنیم ، اتریوم را درک خواهیم کرد.
سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و پیشنهادات اولیه سکه ("ICO") بسیار پرخطر و سوداگرانه است و این مقاله توصیه ای از طرف نویسنده برای سرمایه گذاری دررمزارزها یا ICO ها نیست. از آنجا که وضعیت هر فرد منحصر به فرد است ، قبل از تصمیم گیری های مالی همیشه باید از یک متخصص واجد شرایط استفاده شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۰:۴۲ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)

فروشگاه اینترنتی کتابانه – آنلاین کتاب بخرید

فروشگاه اینترنتی کتابانه – آنلاین کتاب بخرید
معرفی نشر کتابانه

مردم ایران به دسترسی آسان به کالاهای مورد نیاز خود علاقه‌مند هستند؛ اما بسیاری باور دارند که خرید کتاب در برخی نقاط کشور، بسیار سخت و یا غیر ممکن است. از طرفی بسیاری از ناشران به دلیل پهناور بودن کشورمان و نیز هزینه‌های بالای بازاریابی و توزیع، به تمام بازار و موقعیت‌های فروش دسترسی ندارند؛ فضایی که چه ناشران بزرگ و مشهور و چه ناشران کوچک و کمتر شناخته‌شده، در آن گرفتار هستند.

کتابانه با مدیریت مرتضی محرابی  سعی کرده است به عنوان توزیع کننده کتاب و محصولات فرهنگی در فضای مجازی به کمتر کردن فاصله میان ناشرین و مصرف کنندگان کمک کند و مشتریان را به‌راحتی به طیف گسترده‌ای از محصولات، با استفاده از رایانه و یا تلفن همراه، در مکان و زمان دلخواه‌شان متصل کند.

تماس با فروشگاه
واحد خدمات و پشتیبانی فروشگاه کتابانه آماده پاسخگویی، دریافت پیشنهادات و شکایات و ارائه مشاوره و راهنمایی است.

ساعت کاری: روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷ و پنجشنبه ۹ الی ۱۶.

تلفن تماس: 56359060 (021)

دفتر مرکزی: تهران، اسلامشهر، ابتدای خیابان امام محمد باقر، مجتمع اداری و تجاری کوثر، طبقه همکف، واحد ۳۵.

فروشگاه اینترنتی کتاب – کتابانه

 

بیش از 20 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف اعم از کتب دانشگاهی کتابهای آموزش زبان خارجی و کتاب های کمک درسی کتب کودک و نوجوان و فروش محصولات فرهنگی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۵:۴۳ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)

روشهای تبلیغاتی از --ولقان حسینی

روشهای تبلیغاتی از -ولقان حسینی
شبکه های اجتماعی | ایجاد شبکه
شرح خدمات: ایجاد صفحه برای محصول / خدمات / شرکت در شبکه های اجتماعی محبوب.
پیش نیاز:
o محتوای چندرسانه ای.
o آرم و بنر.
o اطلاعات تماس و درباره ما.
روش تامین پیش نیاز:
o محتوای منتشر شده / طراحی و تولید محتوا.
وسعت اجرا:
o عموم کاربران ایترنت.
بازار هدف:
o شبکه های اجتماعی محبوب شامل: فیس بوک / گوگل پلاس / لینکدین / اینستاگرام / آپارات / یوتیوپ / تلگرام / توییتر.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o کاتالوگ آنلاین چندرسانه ای.
o افزایش اعتبار سایت و سئو.
o افزایش غیر مستقیم فروش.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 2 روز کاری.

شبکه های اجتماعی | بهینه سازی شبکه
شرح خدمات: افزایش اعتبار و محبوبیت صفحه رسمی در شبکه های اجتماعی با خرید فالور و لایک.
پیش نیاز:
o صفحات رسمی.
o انتقال وجه و تبدیل ارز.
o تعیین هدف و سیاست.
روش تامین پیش نیاز:
o تامین بودجه.
وسعت اجرا:
o عموم کاربران ایترنت.
بازار هدف:
o شبکه های اجتماعی شامل: فیس بوک / گوگل پلاس / لینکدین / اینستاگرام / یوتیوپ.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی.
o افزایش محبوبیت صفحه رسمی.
o بهینه سازی وضعیت سئو.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 2 روز کاری.
. .
شبکه های اجتماعی | تبلیغات شبکه
شرح خدمات: سفارش تبلیغ رسمی به شبکه های اجتماعی به صورت ماهیانه.
پیش نیاز:
o محتوای چندرسانه ای.
o انتقال وجه و تبدیل ارز.
o تعیین مدت و سیاست تبلیغات.
روش تامین پیش نیاز:
o محتوای منتشر شده / تولید محتوا.
o تامین بودجه.
وسعت اجرا:
o عموم کاربران ایترنت.
بازار هدف:
o شبکه های اجتماعی شامل: فیس بوک / لینکدین / اینستاگرام / آپارات / یوتیوپ .
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o ترفیع و افزایش محبوبیت صفحه رسمی.
o افزایش غیر مستقیم فروش.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 2 روز کاری.
..
شبکه های اجتماعی | میکروبلاگ ها
شرح خدمات: انتشار متن تبلیغاتی تا 140 کاراکتر به همراه لینک سایت / محصول / خدمات.
پیش نیاز:
o لینک و متن تبلیغاتی.
روش تامین پیش نیاز:
o تولید محتوا.
وسعت اجرا:
o عموم کاربران ایترنت.
بازار هدف:
o 560 میکروبلاگ بین المللی.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o افزایش اعتبار لینک و سئو.
o افزایش غیر مستقیم فروش.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 7 روز کاری.

تبلیغات اینترنتی | نیازمندی ها
شرح خدمات: انتشار آگهی به همراه عکس، لینک و اطلاعات تماس در نیازمندیهای اینترنتی.
پیش نیاز:
o متن و عکس تبلیغاتی.
روش تامین پیش نیاز:
o محتوای منتشر شده / تولید محتوا.
وسعت اجرا:
o عموم کاربران ایترنت.
بازار هدف:
o 250 نیازمندی اینترنتی فارسی زبان.
کاربرد:
o تبلیغات آنلاین.
o افزایش مستقیم فروش.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 4 روز کاری.
..
تبلیغات اینترنتی | وبلاگ ها
شرح خدمات: انتشار متن تبلیغاتی به همراه تعدادی لینک در سرویس دهنده های وبلاگ.
پیش نیاز:
o محتوای تبلیغاتی.
روش تامین پیش نیاز:
o محتوای منتشر شده / تولید محتوا.
وسعت اجرا:
o عموم کاربران ایترنت.
بازار هدف:
o 50 سرویس دهنده وبلاگ فارسی.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o افزایش مستقیم فروش.
o افزایش اعتبار سایت و سئو.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 2 روز کاری.

تبلیغات اینترنتی | گوگل ادوردز
شرح خدمات: به ازای کلمات کلیدی مشخص، لینک مورد نظر در صفحه اول گوگل نمایش داده میشود.
پیش نیاز:
o تعیین کلیمات کلیدی.
o انتقال وجه و تبدیل ارز.
روش تامین پیش نیاز:
o تامین بودجه.
وسعت اجرا:
o کاربران ایترنتی متقاضی محصول / خدمات مورد نظر.
بازار هدف:
o نتایج جستجوی گوگل.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o افزایش مستقیم فروش.
o افزایش اعتبار سایت و سئو.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 2 روز کاری.
.
تبلیغات اینترنتی | تبلیغات وبلاگی
شرح خدمات: سفارش تبلیغات به سرویس دهنده های وبلاگ.
پیش نیاز:
o تعیین شاخه موضوعی.
o انتقال وجه.
روش تامین پیش نیاز:
o تامین بودجه.
وسعت اجرا:
o 50 سرویس دهنده وبلاگ فارسی.
بازار هدف:
o عموم کاربران اینترنت.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o افزایش غیر مستقیم فروش.
o افزایش اعتبار سایت و سئو.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 3 روز کاری.
.
تبلیغات اینترنتی | رپورتاژ اینترنتی
شرح خدمات: انتشار رپورتاژ آگهی در مجلات تخصصی آنلاین، روزنامه های اینترنتی و وبلاگها.
پیش نیاز:
o متن رپورتاژ.
o انتقال وجه.
o انتخاب رسانه.
روش تامین پیش نیاز:
o تامین بودجه.
وسعت اجرا:
o 50 سرویس دهنده وبلاگ فارسی.
o شبکه های اجتماعی شامل: فیس بوک / گوگل پلاس / لینکدین / اینستاگرام / تلگرام / توییتر.
o مجلات تخصصی آنلاین و روزنامه های اینترنتی.
بازار هدف:
o عموم کاربران اینترنت.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o افزایش فروش محصول / خدمات.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 3 روز کاری.
..
تبلیغات اینترنتی | بنر گرافیکی
شرح خدمات: نمایش بنر تبلیغاتی به همراه لینک در سایتهای تخصصی و مرتبط.
پیش نیاز:
o محتوای بنر.
o انتقال وجه.
o انتخاب رسانه.
روش تامین پیش نیاز:
o تامین بودجه.
وسعت اجرا:
o شبکه های اجتماعی شامل: فیس بوک / گوگل پلاس / لینکدین / اینستاگرام / تلگرام / توییتر.
o مجلات تخصصی آنلاین و روزنامه های اینترنتی.
o سایت های تخصصی / پرتال های عمومی.
بازار هدف:
o عموم کاربران اینترنت.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o افزایش فروش محصول / خدمات.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 3 روز کاری.
..
تبلیغات اینترنتی | پیام تبلیغاتی
شرح خدمات: ارسال پیام چندرسانه ای به همراه اطلاعات تماس از طریق پیامرسان به بازار هدف.
پیش نیاز:
o متن پیام.
o اطلاعات و آمار بازار هدف.
o انتقال وجه.
روش تامین پیش نیاز:
o سیستم پنل پیام رسان.
o مجلات تخصصی و کتب مرجع / سرچ اینترنتی و سایت های مرجع.
o تامین بودجه.
وسعت اجرا:
o متفاوت براساس بازار هدف .
بازار هدف:
o متفاوت براساس بازار هدف .
کاربرد:
o برندسازی و تبلیغات.
o افزایش مستقیم فروش.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 1 روز کاری.
..
بازاریابی محتوا | اشتراک تصاویر
شرح خدمات: انتشار تصاویر (به تعداد زیاد) در سایت های اشتراک گذاری آنلاین تصویر.
پیش نیاز:
o محتوای قابل انتشار (تصاویر).
روش تامین پیش نیاز:
o محتوای منتشر شده / تولید محتوا.
وسعت اجرا:
o 6 سایت اشتراک گذاری آنلاین تصاویر.
o شبکه های اجتماعی شامل: فیس بوک / گوگل پلاس / لینکدین / اینستاگرام / تلگرام / توییتر.
بازار هدف:
o عموم کاربران اینترنت.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o افزایش غیر مستقیم فروش.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 1 روز کاری.

بازاریابی محتوا | اشتراک ویدئو
شرح خدمات: انتشار کلیپ (به تعداد زیاد) در سایت های اشتراک گذاری آنلاین ویدئو.
پیش نیاز:
o کلیپ ویدئویی.
روش تامین پیش نیاز:
o محتوای منتشر شده / تولید محتوا.
وسعت اجرا:
o 5 سایت اشتراک گذاری آنلاین ویدئو.
o شبکه های اجتماعی شامل: فیس بوک / گوگل پلاس / لینکدین / اینستاگرام / تلگرام / توییتر.
بازار هدف:
o عموم کاربران اینترنت.
کاربرد:
o برندسازی اینترنتی و تبلیغات آنلاین.
o افزایش غیر مستقیم فروش.
زمان اجرا: پیش نیاز و اجرا 1 روز کاری.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۹:۳۶ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)

قرارداد سئو (بهینه سازی سایت)

قرارداد سئو (بهینه سازی سایت)
این قرارداد بین آقا/خانم/شرکت ......................... که کارفرما نامیده می‌شود و آقا/خانم/شرکت ........ که مجری نامیده می‌شود، منعقد می‌گردد.

ماده 1 - موضوع قرارداد

موضوع قرارداد عبارت است از: افزایش بازدید سایت از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو / افزایش رتبه در کلمات ذیل

1.    .............

2.    .............

3.    .............

4.    .............

برای سایت:

ماده 2 - مدت انجام کار

مدت انجام خدمات موضوع قرارداد از تاریخ .................. به مدت ....... روز می باشد.

ماده 3 - مبلغ قرارداد و روش پرداخت

مبلغ کل قرارداد .................................... تومان است و پرداخت آن به شرح ذیل می باشد .

·       50 درصد مبلغ قرارداد بعنوان پیش پرداخت.

·       50 درصد مبلغ قرارداد بعد از انجام کار.

ماده 4 - کسور قانونی

پرداخت هرگونه مالیات که بهر نحوی از انحاء به این قرارداد تعلق می‌گیرد، بعهده کارفرما است.

ماده 5 - تعهدات طرفین

§       مجری تمام گزارش‌هایی را که در طی مراحل انجام کار ملزم به ارائه و تحویل آنها می‌باشد و همچنین گزارش نهائی را تهیه کرده و به کارفرما ارائه می‌دهد.

§       مجری متعهد است خدمات خود را در طول مدت قرارداد در زمانها و مواقعی که کارفرما تعیین می‌کند، شخصاً و به تنهایی (خارج از محل کارفرما) طبق اسناد و مدارک قرارداد و در ازای دریافت حق‌الزحمه انجام دهد و اعلام می‌کند که دارای توان لازم برای انجام این خدمات است.

§       مجری کلیه موضوعات مرتبط به قرارداد را محرمانه تلقی کرده و تحت هیچ شرایطی اطلاعات، مدارک، داده‌های تکنیکی، تجارب، مشخصات و جزئیات طراحی، مهندسی، اطلاعات مالی و …. که توسط کارفرما در اختیار وی گذاشته شده است را فاش نخواهد کرد، مگر اینکه مجوز رسمی و کتبی کارفرما را در این رابطه اخذ کرده باشد.

§       کارفرما تعهد مینماید مشکلات فنی وبسایت را در کوتاه ترین زمان ممکن پس از اعلام مجری برطرف نماید تا در فرآیند سئو وقفه ای پیش نیاید.

§       کارفرما تعهد میکند تیم تولید محتوای ایشان، دقیقا مطابق با مشاوره مجری اقدام به تولید محتوا نماید.

§       کارفرما در خصوص تامین ملزومات، محل استقرار، امکانات و تجهیزات مورد نیاز جهت انجام خدمات بهینه سازی هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و مجری متعهد به ارائه خدمات براساس شرح خدمات قرارداد می باشد.

ماده 7 - قانون حاکم بر قرارداد

قوانین جمهوری اسلامی ایران حاکم بر این قرارداد خواهد بود. طرفین مکلفند کلیه قوانین مملکتی و مقررات و نظامات و آئین‌نامه‌های جاری کشور را رعایت نمایند.

 

ماده 8 - مرجع حل اختلاف

کلیه اختلافاتی که ممکن است بر اثر این قرارداد و تعبیر و یا تفسیر مندرجات آن بین طرفین قرارداد رخ دهد و نتوان آنها را از طریق مذاکره یا مکاتبه بطور دوستانه، توافق و حل و فصل نمود، در کمیته‌ای مرکب از نماینده‌گان کارفرما و مجری و یک فرد ثالث (که با توافق طرفین تعیین می‌شود) برای رفع اختلافات مطرح می‌گردد و نظر اکثریت کمیته فصل‌الخطاب بوده و مورد توافق طرفین خواهد بود.

ماده 9 - نشانی طرفین

نشانی کارفرما:

نشانی مجری:

ماده 10 - شمار نسخ قرارداد

این قرارداد در 10 ماده و در دو نسخه که هر دو نسخه دارای اعتبار یکسان است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۱:۴۳ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)

سایت پویا یا داینامیک چیست؟

طراحی وب سایت  توسط ولقان حسینی

وب‌گاه، تارگاه، تارنما، سایت یا وب‌سایت، مجموعه‌ای از صفحات وب است که دارای یک دامنه‌ اینترنتی یا زیر دامنه اینترنتی مشترکند و روی شبکه اینترنت قرار می‌گیرد.

طراحی و برنامه نویسی وب سایتوب سایت‌ها مزایای فراوانی را برای مدیران و صاحبان خود به همراه دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تأثیر سایت در اطلاع رسانی، بازاریابی، ایجاد قابلیت‌های جدید تبلیغاتی، در دسترس بودن، فعالیت در خارج از مرزهای جغرافیایی و درآمد زایی اشاره کرد. انتخاب وب سایت مناسب علاوه بر افزایش درصد موفقیت در رسیدن به هدفی که به آن منظور ایجاد شده سبب کاهش هزینه‌های مالی و زمانی مدیریتی و نگهداری خواهد شد از این‌سو انتخاب مناسب‌ترین گزینه بسیار حائز اهمیت خواهد بود. برای مشاوره و راهنمایی رایگان با ما تماس بگیرید.

چگونه میتوان صاحب یک وبسایت شد؟

1.    انتخاب و خرید یک نام دامنه مناسب: نام دامنه همان نام سایت است و پسوند دامنه بیانگر نوع سایت خواهد بود. به عنوان مثال: پسوند Com. برای سایت‌های تجاری و عمومی، پسوند Net. برای شبکه‌ها، پسوند Org. برای سازمان‌ها و ارگان‌ها، پسوند info. بانک‌های اطلاعاتی استفاده می شوند.

2.    انتخاب و خرید فضای میزبانی مناسب: میزبانی وب یا وب هُستینگ به مفهوم فراهم ساختن فضایی است که کاربر می‌تواند فایل‌های وب‌گاه خود را در آن قرار دهد. توجه: برای جلوگیری از هرگونه احتمال خطر امنیتی و یا جلوگیری از مصرف منابع سرورها توسط سایت‌های دیگر سرویس هاستینگ فقط به کارفرمایان و متقاضیان وب‌سایت تعلق می‌گیرد و قصد فروش جداگانه نداریم.

3.    سفارش طراحی و یا برنامه نویسی وب‌سایت: طراحی وب به فناوری ساخت و راه‌اندازی صفحات وب گفته می‌شود.وب سایتها انواع مختلف دارند که براساس زبان برنامه نویسی و یا نوع استفاده و قابلیت‌هایی که دارند به گروههای مختلفی تقسیم می‌شوند.

قابلیت های تیم برنامه نویسی و طراحی ما:

طراحی استایل و قالب‌های جذاب و خاص با استاندارد CSS 3.
طراحی سایت‌های ثابت با استاندارد HTML 5.
برنامه نویسی وب سایت‌های دینامیک به زبان‌های ASP.Net 4 و PHP 5.
استفاده از اسکریپت‌های Ajax, JQuery, Silverlight, Action Script, Java Script.
استفاده از بانک‌های اطلاعاتی MS Access, MS SQL Server, MySQL.
سایت ثابت یا استاتیک چیست؟

مناسب برای افراد، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که بیش از دوبار در سال نیاز به ایجاد تغییرات عمده در سایت ندارند.

این سایت‌ها یک‌بار طراحی شده و اطلاعات مورد نیاز ثبت می‌گردد، پس از آن برای تغییرات عمده نیاز به یک طراح حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای سایت است. از آنجا که حجم کمتری از کد در طراحی سایت‌های ثابت استفاده می‌شود سرعت بارگذاری بالایی دارند. کاهش حجم کدها که باعث خوانایی بیشتر سایت توسط روبات‌های جستجوگر می‌شود از یک سو و کاهش زمان بارگذاری از سوی دیگر سبب بهبود وضعیت از لحاظ امتیاز دهی موتورهای جستجو یا همان رنکینگ می‌شود. عدم امکان ایجاد تغییر توسط افراد عادی علاوه بر افزایش امنیت سبب بهره‌مندی از گرافیک و ظاهری زیبا می‌شود چرا که همه چیز ثابت است از جمله متون و اندازه تصاویر و همچنین همه عناصر مکان مشخص و ثابتی دارند در نتیجه می‌توان برای محل قرار گرفتن هر یک از اجزاء بهترین تصمیم را گرفت اما از طرفی نیز عدم امکان ایجاد تغییرات توسط افراد عادی سبب می‌شود تا امکان بروز رسانی سایت از صاحبان و مدیران سایت سلب شود.

سایت پویا یا داینامیک چیست؟

مناسب برای افراد، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که به دفعات نیاز به ایجاد تغییرات دارند.

محتوای سایت‌های دینامیک بعد از طراحی توسط افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت را داشته باشند قابل تغییر است. در این‌گونه از سایت‌ها ابتدا اسکلت سایت توسط طراح ایجاد می‌شود و سپس محتوا توسط مدیران سایت‌ها تغییر می‌کند مانند فرم قراردادی که یک‌بار توسط فردی ایجاد می‌شود و توسط افراد دیگری بارها تکمیل می‌شود، از این رو طراح نسبت به محل قرار گرفتن و اندازه دقیق متون، تصاویر و سایر عناصری که بعداً توسط مدیران سایت‌ها تغییر می‌کند اطلاع ندارد و همه حالات را در نظر می‌گیرند، این کار سبب می‌شود تا حدودی از گرافیک و جلوه سایت کاسته شود. یکی از مزیت‌های سایت‌های دینامیک این است که هیچ محدودیتی برای ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر، صفحات و غیره وجود ندارد. با توجه به اینکه در سایت‌های پویا از زبان‌های برنامه نویسی پیشرفته استفاده می‌شود امکانات زیادی در آن‌ها قابل ایجاد است مانند ایجاد صفحات هوشمند، فرم‌ها و جستجوهای پیچیده. استفاده زیاد از کدها سبب کند شدن بارگذاری سایت و امتیاز آن در موتورهای جستجو می‌شود.

معمولاً پرتال‌ها توسط سازمان‌ها، گروه‌ها و شرکت‌ها خریداری می‌شوند. به دلیل نیاز به بروز رسانی بخش‌های مختلف اداره آن‌ها توسط یک فرد بسیار مشکل است مگر آنکه به چشم یک کار حداقل پاره وقت به آن نگاه شود.

پرتال‌ها سایت‌های پویای جامعی هستند که چند هدف خاص را در یک سایت دنبال می‌کنند به عبارت دیگر مجموع چند سایت پویا که برای رسیدن به هدفی خاص در کنار هم قرار گرفته‌اند را می‌توان پرتال نامید. به عنوان مثال پرتال خبری می‌تواند از چند سایت دینامیک تشکیل شده باشد که هر یک امکانات خاصی چون عضو گیری، انتشار اخبار، انتشار تصاویر، نظر سنجی و سایر پلاگین‌ها و ماژول‌ها را در اختیار مدیران آن قرار دهد. تمام ویژگی‌های یک سایت پویا می‌تواند در یک پرتال نیز صدق کند.

طراحی سایت ثابت
طراحی سایت پویا
طراحی پرتال
هاست رایگان یکساله
هاست رایگان یکساله
هاست رایگان یکساله
دامنه رایگان یکساله
دامنه رایگان یکساله
دامنه رایگان یکساله
خدمات پشتیبانی
خدمات پشتیبانی
خدمات پشتیبانی
ثبت و گردآوری محتوا
ثبت و گردآوری محتوا
ثبت و گردآوری محتوا
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۶:۰۱ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)

ادعانامه اختراع کاهگل پلیمری- (کاهرنگ)

ادعانامه اختراع کاهگل پلیمری-  (کاهرنگ)

اینجانب محسن حکیمیان فرزند محمد رضا به شماره شناسنامه 247 صادره از یزد مدعی اختراع کاهگ پلیمری (کاهرنگ) به شرح زیر هستم. لذا تقاضا بررسی و ثبت آن را دارم.

کاهگل سنتی و طبیعی در عین زیبایی و کاربردهای فراوان، مشکلات خاص خود را دارد از آن جمله میتوان به:

·        خشکی و کاهش عمر در اثر قرارگرفتن در معرض نور خورشید.

·        جذب آب، آلودگی های محیطی و کثیف و کدر شدن ظاهر آن.

·        مقاومت کم و کاهش عمر در اثر شرایط جوی مانند بارندگی.

·        ریزش مواد تشکیل دهنده و ایجاد گرد و خاک در محیط.

·        هزینه بالای اجرا و نگهداری و زمان اجرای طولانی.

·        محدودیت زمانی در اجرا (در ماه های سرد سال امکان اجرا وجود ندارد).

کاهرنگ پلیمری برپایه رزین سیلیکونی با فیلرهای میکرو سیلیکونی تولید داخل (متناسب با مناطق مختلف ایران) طراحی و تولید شده. در بافت آن از کاه طبیعی استفاده شده و حلال آن آب می باشد.

·        استفاده از رزین سیلیکونی به جای گل در ضخامت کم، انعطاف پذیری بالایی را سبب میشود.

·        استفاده از فیلرهای میکروسیلیکونی باعث قوام و ضدسایش بودن محصول نهایی میگردد.

·        استفاده از کاه، بافت مورد نظر که کاملا شبیه کاهگل هست را ایجاد می نماید.

·        وجود آب بعنوان حلال علاوه بر سازگاری با محیط زیست سبب ایجاد رنگی بدون بو و غیر سمی و ارزان میگردد.

·        عدم استفاده از گل رس سبب اجرای آسان و عدم ترک خوردگی محصول نهایی پس از خشک شدن میگردد.

از ویژگیهای آن ضد آب و مقاوم به نور UV خورشید بودن و اجازه تنفس دادن به سطح زیرین بعلت استفاده از رزینهای نانو سیلیکونی است. درساخت این کاهگل از مواد نانو سیلیکون استفاده شده که باعث خود تمیز شوندگی آن میشود و خواص آب بندی و عایقی آنرا افزایش میدهد.

کاهرنگ بسیار آسان و سریع قابل اجرا میباشد. به وسیله قلمو، غلطک و یا کنیتکس پاش قابل اعمال روی هر سطحی می باشد و سرعت خشک شدن بستگی به دمای محیط بین 10 الی 30 دقیقه می باشد.

جایگزین مناسب برای هرنوع کاهگل‌های سنتی که با آب شسته میشوند و باعث ایجاد گرد و خاک ناخواسته در محیط میگردند. مناسب برای محیطهای خانگی بالاخص دکوراسیون دیوارهای داخلی منزل و همچنین مناسب بازسازی ابنیه‌های تاریخی و خلق نما‌های سنتی مشابه مناطق کویری مخصوصا برای اجرا بروی سطوح نوین همچون سیمانی و گچ.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۱۰:۱۱ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)

آلبوم تصاویر ولقان حسینی

آلبوم تصاویر ولقان حسینی
https://photos.shutterfly.com/album/80261844421

https://photos.google.com/share/AF1QipNmrGv_iqYaXMI1OMCsM4EexFcoNLjCrvmTBtm-9E7Ex7cKEP7Kg-zUgUQwtgxwMQ?key=elk4TEU5SGxNclF2YU5fTWRiYTVMR29zTjh4RjF3

https://postimg.cc/gallery/hbn4w14k/

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AIyp1c9brEK5d0k&id=CBFF45EEE68CA6EB%21130&cid=CBFF45EEE68CA6EB

https://www.snapfish.com/library/photos/pgvw/siav/aid/122872086431070/oid/2724030024/dc/AUS/pf/ps

https://www.flickr.com/photos/183945315@N06/

https://picsart.com/volghanhosseini

https://imgur.com/a/FZ15Tvu?grid

https://www.pinterest.com/volghan/volghan-hosseini-%D9%88%D9%84%D9%82%D8%A7%D9%86-%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86%DB%8C/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۵۰:۳۵ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)

طراحی وب‌سایت

-طراحی وب‌سایت
سایت یا وب‌سایت، مجموعه‌ای از صفحات وب است که دارای یک دامنه‌ اینترنتی مشترک‌اند و روی اینترنت قرار می‌گیرد. سایت‌ها مزایای فراوانی برای مدیران و صاحبان خود به همراه دارند که از مهم‌ترین آن می‌توان به تأثیر سایت در اطلاع‌رسانی، بازاریابی، ایجاد قابلیت‌های جدید تبلیغاتی، در دسترس بودن، فعالیت در خارج از مرزهای جغرافیایی و درآمدزایی اشاره کرد.
سایت‌های پویا: مناسب برای افراد، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که به‌دفعات نیاز به ایجاد تغییرات دارند. محتوا توسط افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوا داشته باشند قابل‌تغییر است. از مزیت‌‌های آن عدم محدودیت در ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر، صفحات و ... است.
پیشنهاد:
پیشنهاد ما برای شرکت محترم مذکور، طراحی وب‌سایت از نوع دینامیک جهت نمایش محصولات و خدمات در فضای آنلاین است تا از این طریق دسترسی همکاران، بازاریابان و نهایتاً مشتری نهایی به محصولات جهت معرفی، فروش و یا خرید، سهل شود.
برآورد هزینه:
فضای میزبانی: نامحدود در تگزاس روی سیستم Linux به‌صورت یک‌ساله 70.000 تومان
دامنه COM: Directi و به‌صورت یک‌ساله 50.000 تومان
هزینه طراحی: دینامیک، بر اساس OSWP و زبان برنامه‌نویسی PHP 460.000 تومان
تکمیل محتوا: شامل گردآوری و تکمیل محتوای صفحات سایت اعم از درباره ما، تماس با ما، فرم‌های تماس و سفارش، گالری محصولات، خدمات و تصاویر و ... 50.000 تومان

ارتقاء و بهینه‌سازی سایت (سئو)
به مجموعه فعالیت‌های تخصصی که بر روی وب‌سایت صورت می‌گیرد تا در نتایج جستجو در رتبه‌های بالاتری قرار گیرد بهینه‌سازی سایت یا سئو می‌گویند. بهینه‌سازی سایت که یکی از روش‌های اصلی بازاریابی اینترنتی محسوب می‌شود با بهبود وضعیت وب‌سایت، سبب افزایش بازدیدکننده و نهایتاً افزایش فروش و ارائه خدمات خواهد شد.
عملکرد:
عمده بازدیدکنندگان سایت توسط موتورهای جستجو هدایت می‌شوند بنابراین نمی‌توان نسبت به آن‌ها بی‌توجه بود. باگذشت زمان خزنده‌ها یا روبات‌های موتورهای جستجوگر از سایت بازدید کرده و اطلاعات موردنظر خود را استخراج و در بانک اطلاعاتی خود ثبت می‌کنند. موتورهای جستجو بر اساس اطلاعات متفاوت و الگوریتم‌های خاص خود امتیازی را به هر یک از صفحات سایت نسبت به یک کلمه کلیدی می‌دهند زمانی که کاربری خدمات، کالا یا موضوع خاصی را جستجو می‌کند با مراجعه به بانک اطلاعاتی خود لیستی از سایت‌های مرتبط را جمع‌آوری و بر اساس امتیاز آن‌ها را مرتب کرده و به کاربر نمایش می‌دهد.
اکثر کاربران فقط به صفحه اول لیست توجه می‌کنند معمولاً نتیجه در همان صفحه اول یا دوم است و این اهمیت معرفی و بهینه‌سازی وب‌سایت در موتورهای جستجو را نشان می‌دهد.
پیشنهاد:
پیشنهاد ما برای شرکت محترم مذکور، ارائه خدمات بهینه‌سازی وب‌سایت در سطح 6 (کامل) می‌باشد.
برآورد هزینه:
هزینه بهینه‌سازی کامل وب‌سایت (سطح 6) مبلغ 620.000 تومان است.

تبلیغات در اینترنت (بازاریابی آنلاین)
روش‌های تبلیغاتی در تجارت الکترونیک که عمدتاً مبتنی بر تبلیغات اینترنتی ست با توجه به استفاده از فنّاوری‌های روز دنیا هزینه بسیار پایین‌تری را متوجه تبلیغ دهندگان می‌کند از طرفی هم با افزایش کاربران اینترنت بازار هدف بزرگی را شامل می‌شود که می‌تواند موفقیت تبلیغات را رقم بزند.
پیشنهاد و برآورد هزینه:
تبلیغات در وبلاگ‌ها: وبلاگ‌ها به نسبت اعتبار سرویس‌دهنده و محتوا موردتوجه موتورهای جستجو هستند که سبب می‌شود بتوان به‌عنوان یک رسانه تبلیغاتی از آن بهره برد. هزینه: 130.000 تومان
تبلیغات در نیازمندی‌های اینترنتی: با توجه به گسترش استفاده از نیازمندی‌های اینترنتی و محتوای زیادی که در خود گنجانده‌اند از امتیاز بالایی در موتورهای جستجو برخوردارند بنابراین سبب نمایش تبلیغات در صفحات اول و دوم لیست موتورهای جستجو می‌شود. هزینه: 200.000 تومان
تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی: افزایش حضور شبکه‌های اجتماعی درگوشی‌های موبایل و رشد استفاده از داده‌های اینترنتی تمایل شرکت‌های تجاری را برای تبلیغات توسعه داده است. هزینه: 60.000 تومان
تبلیغات در فروم‌ها: به‌واسطه بحث‌ها و تبادل‌نظرهای انجام‌شده معمولاً کاربران بسیاری دارند که با ثبت تبلیغات در آن‌ها می‌توان از پتانسیل آن‌ها نیز بهره برد. هزینه: 40.000 تومان
تبلیغات کلیکی (بنر تبلیغاتی): در سیستم پرداخت به ازای کلیک (PPC)، تبلیغات در سایت‌های مختلف نمایش داده می‌شود و فقط به میزانی که بازدیدکنندگان بر روی آن‌ها کلیک می‌کنند از حساب تبلیغ دهنده برداشت می‌شود. هزینه: 150.000 تومان ماهیانه
تبلیغات در جستجوگرها: کاربران از مبتدی تا حرفه‌ای از جستجوگرها برای پیدا کردن سایت بهره می‌برند و به‌واسطه ترافیک بالا سبب افزایش چشمگیر بازدیدکننده می‌شوند. هزینه: 426.000 تومان ماهیانه


تبلیغات هدفمند (بازاریابی مستقیم)
در این روش، افرادی که بازاریابی می‌شوند مستقیماً از بازار هدف انتخاب می‌شوند. بازاریابی مستقیم قابل‌اندازه‌گیری بوده و قابلیت پیگیری دارد، به این مفهوم که می‌توان درصد موفقیت بازاریابی را مشخص نمود.
پیشنهاد و برآورد هزینه:
پست مستقیم: یک اسلحه واقعاً کارا جهت هدف گرفتن بخش خاصی از بازار هدف است. همچنین وسیله‌‌ای مناسب برای اطلاع‌رسانی در زمینه‌‌هایی مانند: فروش‌های فوق‌العاده، تخفیف فصلی، یادآوری اینکه شرکت مشتریان قبلی خود را از یاد نبرده‌ و شیوه‌‌ای مناسب جهت اطلاع‌رسانی بی‌واسطه و جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان کنونی است. هزینه: 1.250 تومان هر نامه + محتوا + ارسال
پیامک تبلیغاتی: استفاده از پیام کوتاه در بین مردم جهان از محبوبیت زیادی برخوردار است. به عقیده بسیاری، به دلیل ارزان بودن به‌سرعت فراگیر شده است. هزینه: 11 تومان هر پیامک
تبلیغات در رسانه‌ها: استفاده از پتانسیل رسانه‌های محلی، مانند روزنامه‌ها و نشریات محلی، نیازمندی‌ها، ماه‌نامه و هفته‌نامه‌های تبلیغاتی محلی علاوه بر کاهش هزینه اجرایی، سبب افزایش برد تبلیغاتی و دسترسی راحت‌تر به بازار هدف می‌شود. هزینه: نیازمند بررسی
تبلیغات محیطی: دیوارنوشته‌ها، بیلبورد، تبلیغات داخل خطوط مترو، ایستگاه‌های اتوبوس، پل‌های عابر و مکان‌های عمومی ‌مانند هتل‌ها، پارک‌ها، شهرها و… مکان‌های خوبی برای تبلیغات محیطی هستند. تبلیغات محیطی یک شیوه مناسب برای به خاطر آوردن نام محصول قبل از ورود مشتری به مراکز خرید و درواقع آخرین شانس تولیدکنندگان جهت معرفی محصولشان است. هزینه: نیازمند بررسی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۷:۵۰ توسط:ولقان حسینی موضوع: نظرات (0)